Vyrobte si mýdlo

Pálí a svědí vás po běžných sprchových mýdlech pokožka? Vyrobte si raději vlastní. Třeba z medu a kokosového oleje. A budete mít pokožku hladkou jako miminko.

Je to přímo blahodárná surovina. Proto je škoda využívat ji jenom v kuchyni. Med totiž přispívá i k naší kráse.

VONÍ, JAK SAMI CHCETE

Připravte si čtvrt šálku kvalitního medu a půl šálku mýdla, nejlépe takzvaného kastilského. Rovněž budete potřebovat i čtvrt hrnku kokosového oleje, lžičku vitaminu E a deset až patnáct kapek esenciálního vonného oleje podle vašeho výběru.

Ze všeho nejdříve si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, pak přidejte nastrouhané mýdlo, vitamin E, med a nakonec přidejte esenciální olej, nejlépe levandulový, rozmarýnový nebo citronový.

PŘED POUŽITÍM PROTŘEPAT

Pořádně vše ještě jednou zahřejte a promíchejte. Pak si připravte vhodnou nádobu na uchování sprchového mýdla. Nejlepší je samozřemě skleněná, ale máte-li doma jakoukoli plastovou uzavíratelnou nádobku, můžete použít i ji.

Než sprchové mýdlo použijete, pokaždé jím pořádně zatřepejte, aby se všechny ingredience promíchaly. Pokud zrovna dvakrát nemáte v lásce med, můžete místo něj použít i aloi vera, která je plná minerálů a antioxidantů.

reklama
reklama

Komentáře