Vyrobte si výživnou masku na popraskanou kůži

Chodidla a lokty jsou místa s nejčastějším výskytem popraskané kůže. Ať už je teplo nebo chladno, kůže zkrátka nemá ráda velké teplotní výkyvy a právě teď je období, kdy je každý den jiné počasí. Nedovolte své pleti, aby trpěla nedostatkem hydratace a dejte jí všechny potřebné vitamíny a minerály. Vyrobte si emulzi, po níž budete mít krásnou a hebkou pokožku.  

Co budete potřebovat?

Kupte si minerální vodu, ureu, mandlový olej, emulgační vosk, konzervant, nejlépe kalium sorbát, éterický olej máty peprné nebo tymiánu. Vše potřebné seženete v drogerii anebo v lékárně.

Jak na to?

Nasypte 5 g urey do hmoždíře a rozdrťte ji na jemný prášek. Do jiné nádoby nalijte 30 ml minerálky a ještě do jiné 15 ml mandlového oleje. Do vody přidejte ureu a do oleje 8g gramů emulgačního vosku. Vodu i olej zahřejte ve vodní lázni na zhruba sedmdesát stupňů, ne víc. Vodu přelijte do oleje a minutu šlehejte. Následně přidejte deset kapek konzervantu a šest kapek éterického oleje. Hotovou, vychlazenou směs uchovávejte v lednici a spotřebujte do šesti týdnů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden