Využijte kokošku pro své zdraví

Kokošku pastuší tobolku najdeme v hojném množství podél cest, na loukách, polích, stráních, v zahradách. Kvete od března až do listopadu.


Co tato neprávem zavrhovaná rostlinka, nenáviděná jako obtížný plevel, umí? Její účinky na organismus jsou širokospektrální, a proto je vhodná jako doplněk při celkové očistě organismu. Kde všude nám může pomoci? Zejména při různých druzích krvácení – z nosu, žaludku, krvácení ran, menstruačním krvácení – všude tady by se osvědčil čaj z pastuší tobolky. Ženy, které trápí hormonální nerovnováha, mohou také svou léčbu doplnit o tento čaj. Pije se 10 dní před očekávanou menstruací. Ta je pak výrazně slabší.


Ženy v klimakteriu


Ty rovněž ocení čaj, který je třeba pít po dobu 4 týdnů, každý den dva šálky. Následuje třítýdenní pauza a opět další kúra. Při hemeroidech, doprovázených nepříjemným krvácením, se osvědčí nálevy z kokošky pastuší tobolky. Sedací koupele zastavují krvácení a ulevují od potíží. Nálev můžeme použít i k jemným výplachům. Krevní tlak je další z věcí, které tento čaj z kokošky dokáže regulovat. Vysoký snižuje, nízký zvyšuje. Opět stačí dva šálky denně. Kokoška pomáhá též jako podpůrný prostředek při léčbě ochablých svalů. Nadrobno nasekanou pastuší tobolku nasypeme do režné pálenky a necháme 10 dní na slunci a teple macerovat. Výluh potom vtíráme do svalů a k tomu pijeme 4 šálky kontryhelového čaje.


Zpestří váš jídelníček


Kořeny kokošky můžete jíst čerstvé, syrové. Rovněž tak lístky a květenství, které mají příjemně osvěžující, štiplavou chuť a můžete je bez obav přidávat do polévek nebo zeleninových salátů. Kokošku konzumujte ale v umírněném množství, pokud to přeženete, může vás postihnout lehká otrava. Proto se nedoporučuje těhotným ženám. Jinak si tuto zázračnou rostlinku může dopřávat opravdu každý.


reklama
reklama

Komentáře