Můj čas na kafíčko

Využijte magické jarní rovnodennosti

Letos se jarní rovnodennosti dočkáme 20. března. Tento den je nabitý silou a energií, kterou je třeba využít již od východu slunce, které přejde do znamení Berana. Máte tak jedinečnou šanci provést různé rituály, díky kterým vkročíte do jara plny sil.

Na tento magický den čekali odpradávna každoročně již naši předci napříč kulturami. Vždyť pro mnohé z nich to býval dokonce začátek nového roku. Například Keltové, Germáni, Slované či Římané vnímali rovnodennost nejen jako oslavu jara a příchodu něčeho nového, ale také jako symbol plodnosti.

Pouštěli se do mnoha rituálů, při kterých očišťovali své domovy. Zapalovaly se ohně a na kraje polí či zahrad se dávaly rozkvetlé kočičky, které měly za úkol chránit nadcházející úrodu.

Rituální koupel

Hodně se také čarovalo a lidé mysleli i na to, aby očistili sami sebe, a těšili se tak v celém roce pevnému zdraví. Tradiční byla například magická rituální koupel v ranní rose nebo v potoce na místě, kde docházelo k soutoku více pramenů.

Ideální bylo rituál provádět brzy ráno přesně v den rovnodennosti. Důležité bylo začít ještě za tmy a nevyřknout při něm ani jediné slovo. Pokud se na to cítíte a jste otužilá, můžete to jistě vyzkoušet. Stačí si představovat, jak voda odnáší vše špatné a nepotřebné a vy mládnete a nabíráte novou energii.

Zážitek je to jistě silný a nevšední. Pokud se necítíte na to vlézt celá do vody, inspirujte se metodou mexických čarodějů. Ponořte do vody nohy po kotníky a točte jimi ve směru proudu. Při tom si představujte, jak z vás odchází vše, co je dobré nechat odejít.

Očistěte si domov

Jarní rovnodennost je ideálním časem k očistě domova od zlých sil, a naopak k přivítání nové energie s přicházejícím jarem. Stačí, když si doma zapálíte svíčku, s níž v ruce projdete celým domem či bytem a budete si v duchu přát, aby se prostor vyčistil.

Podobně vám poslouží i vykuřovadla nebo odvar z bílé šalvěje. Následně si můžete vytvořit příjemný osobní oltář, kam umístíte například květiny, svíčky, kamínky, větvičky, ale třeba i fotografie milovaných osob. Už samotná jeho tvorba je posvátná.

Osvěžte jídelníček a jděte na vzduch

Pro posilnění těla i ducha je také vhodné využít toho, co nám jarní příroda nadělí. Jarní rovnodennost je skvělá k tomu začít například do svého jídelníčku přidávat mladé zelené bylinky, jako jsou mladé kopřivy, listy pampelišek či naklíčenou řeřichu.

Nejlepší je, když si je nasbíráte sama, a tak vyrazte na svěží jarní vzduch, načerpejte energii z prvního jarního sluníčka a provětrejte si hlavu. Při svých výletech si také můžete všimnout, že se vrací ptáci z teplých krajin. Nezapomeňte jim nachystat krmítko.

Je čas začít snít

Možná si ani nedokážete představit, kolik mocné energie se s příchodem jara kolem nás nachází. Zkuste ji využít i k tomu, že si stanovíte své cíle a sny, kterých chcete dosáhnout, ať už se jedná o novinky v seberozvoji, studiu nových dovedností, či nalezení nové lásky nebo jen vymalování kuchyně.

Cokoli, co vám udělá radost, stojí za to, abyste o tom alespoň snila. A možná to pak díky tomu i zrealizujete. Pošeptejte svá přání do semínek trávy a zasaďte je právě v tento den.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden