Vyžeňte z těla přebytečnou vodu

Zavodněný organismus způsobuje nepříjemné otoky, a to nejen končetin, ale i obličeje. Navíc zvyšuje tělesnou hmotnost, zhoršuje celulitidu a přispívá k nadměrnému pocení.


Většinou za ním stojí obezita, vysoký příjem soli, alkoholu a kávy, sodíku, ale i vážné zdravotní problémy, jako jsou vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a plic, problémy s ledvinami, játry a lymfatickým systémem. Pomocí vybraných bylinek ale můžete své tělo vody zbavit.


Pampeliška lékařská


Smetanka je silně močopudná rostlina. Detoxikuje také játra a působí jako stimulant při látkové výměně. Na odvodnění pomáhá hlavně její kořen, který se sbírá na jaře a na podzim, spolehnout se však můžete i na listy.


Odvar z byliny zároveň slouží i jako prevence proti rakovině, můžete díky němu předcházet zánětům ledvin a močového ústrojí, je vhodný i na dobré zažívání a v neposlední řadě také pomáhá s hubnutím.


Ostropestřec mariánský


Tato bylina je jednou z nejúčinnějších na detoxikaci jater, tedy orgánu, který rovněž stojí za zavodněným organismem. Z ostropestřce si proto dělejte pravidelně čisticí čaj, v lékárnách a obchodech se zdravou výživou seženete i olej nebo tinkturu.


Zelený ječmen


Jestliže se chcete nepříjemným otokům jednou provždy vyhnout, měli byste do svého jídelníčku zařadit zelený ječmen, který slouží jako prevence před zavodňováním. Navíc chrání i před překyselením organismu, což je opět jeden z faktorů nadbytečné vody v těle. Kromě toho je bohatý na vápník a železo.


Oblíbená petrželka


O petrželi je známo, že zlepšuje funkci ledvin. Přidávejte ji proto nejen do polévek, ale všude, kde to jen půjde. Dělejte si z ní i odvary, které budete popíjet v průběhu dne. Listy navíc můžete klidně žvýkat samotné.


Kopřiva dvoudomá


I kopřiva je nesmrtelným bojovníkem proti zavodněnému tělu. Můžete ji přidávat do omáček či salátů, nejlepší však bude, když si z ní budete dělat lahodný čaj. Ten si připravíte jak z čerstvé, tak i sušené byliny. Kopřivová kúra by měla trvat alespoň
3 týdny. Pije se vlažný šálek denně.

reklama
reklama