Vyzkoušejte mýdlový šampón

Jejich největší výhodou je, že jsou šetrné k vlasům a vlasové pokožce, jsou úžasně skladné a můžete je sebou hravě brát všude na cesty, aniž byste se bála, že se vám během cesty vylijí do kufru nebo příruční tašky.

Před použitím ho pořádně napěňte

Aby šampon fungoval, jak má, je potřeba ho při každém použití pořádně napěnit. Nečekejte ale hned stejné účinky jako u chemických šamponů. Musíte mít trochu trpělivost. Vyrobte si třeba svůj vlastní. Není to nic složitého a všechny suroviny sežene běžně v obchodě.

Objevte jeho výhody

Ptáte se, proč byste ho měla chtít vyměnit za váš dosavadní šampón, který jste si koupila v drogerii? Důvodů je hned několik. Tím hlavním je, že v něm nenajdete žádné škodlivé chemické látky, protože je stoprocentně přírodní. Můžete ho také používat, ať máte jakýkoli typ vlasů. Od tmavých přes světlé i několikrát barvené.

Ze začátku budete váhat

Rozhodla jste se to zkusit? Pak se budete muset vyrovnat s tím, že přechod od kupovaného šamponu k tuhému mýdlovému bude znamenat jistou překážku a tou jsou mastné vlasy. Přírodní šampon totiž neobsahuje tolik vysoce čistících látek, takže se vám po něm ze začátku můžou vlasy zdát trochu mastnější než jste byla zvyklá. To ale časem odezní. A určitě to za to stojí. Nejlepší bude vyrobit si svůj vlastní mýdlový šampon, abyste přesně věděla, co obsahuje.

Zkuste si ho vyrobit doma

Připravte si tedy 350 ml olivového oleje, 300 g kokosového tuku, 140 g palmového tuku, 120 ml ricinového oleje, 60 ml jojobového oleje, 30 g bambuckého másla, 380 ml heřmánkového odvaru, 138 g hydroxidu sodného a 20 ml éterického oleje. Důležité je, že všechny olejové složky zahříváte zvlášť. Pak rozpustíte v destilované vodě hydroxid a vodní i tukové složky spojíte při stejné teplotě 30 stupňů. Nechte vychladnout a zatuhnout v připravené formě.

reklama
reklama