Moje sladké tajemství

Vyzkoušejte pastelové barvy jarního líčení

Jaro je tady a s ním i nové trendy! Letošek ovládnou pastelové barvy všech druhů. Naličte se jako celebrity. Barvy vám obličej rozzáří a dodají vám šmrnc.

Každý rok na nás čekají nové styly v líčení. Jednou je v kurzu nosit tělový– nude make-up, pak silně namalované obočí, vytetované rty, umělé řasy. Proto je líčení taková zábava. Každý den můžete být úplně jiná. Letošek ale hraje do karet pastelovým barvám.

Pryč s nudnou linkou?

Oční linka v řasové linii je dělaná paletkou očních stínů, tužkou na oči nebo tekutou linkou. Ve všech případech se většinou využívají klasické barvy, jako je hnědá a černá. Tohle jaro si ale vezměte k ruce barvy. K hnědým očím se hodí linku ladit do zelena, oranžova a růžovou samozřejmě také nic nezkazíte.

Nebojte se výrazných barev, když se sladí, zvýrazní vaše přednosti.

Modré oči rozzáří žlutá linka. Podtrhnout jejich hloubku se vám ovšem podaří stejnou nebo podobnou barvou, proto můžete také volit mezi světle modrou až tyrkysovou.

A očím zbarveným do zelena padne barva fialová, oranžová a červená. Pokud neseženete linku přesně v té barvě, jakou byste ráda, nezapomínejte, že můžete za pomoci malého štětečku použít rtěnku.

Ať jsou zdravíčka zdravá

Tmavým, hnědým barvám na tváři letos odzvonilo. Dopřejte svým lícím zdravě vypadající ženské barvy. Nebraňte se světle růžovým pudřenkám. Dodají vám ženskost a zároveň vás zjemní. Pokud nejste fanda růžové, najděte si meruňkový odstín.

Na lehce opálené pokožce už bude dodávat krásně bronzový tón. Barvy můžete i míchat mezi sebou. Bát se nemusíte ani tělových třpytek. Jemně si jimi potřete horní část lícní kosti, a o blyštivý efekt máte postaráno.

Nechte ústa zazářit

Máte doma milion barev rtěnek, ale používáte jen jednu? Chcete-li mít zároveň plné rty jako hollywoodské krásky, vyzkoušejte takzvaně ombré rty. Tužkou na rty jemně vystínujte okolní linie rtu a rozetřete odstín směrem dovnitř ke středu rtů. Pak rozetřete linii rtů štětečkem a zakryjte všechna vynechaná místa.

Při líčení se usmějte – díky tomu se rtěnka nerozpije po okrajích rtů. Bude-li třeba, upravte linii rtů trochou korektoru. Vyberte si tmavší odstín rtěnky a naneste ji blízko nakresleného obrysu. Cílem je vytvořit efekt ostrého přechodu barev.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden