Vyzkoušené cviky na hýždě a stehna

Stačí jen obyčejná podložka, případně židle od jídelního stolu.

Okolí stehen a hýždí jsou jedny z nejproblémovějších ženských partií. Pokud i vás stále trápí po dlouhé zimě nějaké to kilo navíc, neváhejte a vyzkoušejte pár cviků, které vás rychle vrátí zpátky do kondice.

Málokterá z nás má tak pevnou vůli, že by týden co týden navštěvovala drahá fitness centra. Tyto cviky si ale můžete zacvičit i doma. Budete potřebovat jen obyčejnou podložku, případně židli od jídelního stolu, a gumový cvičící balonek. Tak zatněte zuby a začněte se pravidelně hýbat! Před každým cvičením se nezapomeňte důkladně rozcvičit.

I když byly zavřené posilovny, dalo se cvičit doma.

Zvedejte hýždě do vodorovné polohy

Začněte pohodlným cvikem vleže. Umístěte si do prostoru cvičící podložku a ulehněte na ni na záda. Pokrčte kolena a chodidla dejte na šíři boků. Ruce položte celé volně podél těla dlaněmi do podložky, abyste se do nich mohla během cviků případně opřít.

Pak zvedejte hýždě do takové výšky, aby vaše tělo od kolen po hlavu vytvořilo vodorovnou plošinu. Pro ztížení můžete vždy jednu nohu napnout směrem ke stropu nebo si ji opřít kotníkem o druhé koleno.

Vnitřní strana stehen

Zůstaňte ležet na zádech s pokrčenýma nohama a mezi kolena si dejte poloprázdný gumový balonek. Ten pak pravidelně několikrát stlačujte. Poté přejděte do lehu na boku, rukou si podložte hlavu a zvedejte ke stropu vždy s výdechem pokrčenou nohu do pravého úhlu. To samé proveďte i na druhou stranu.

Zanožování

Nyní se postavte a vezměte si k ruce židli. K té se postavte čelem a lehce se o ni přidržujte rukama. S nádechem zanožujte jednu nohu a při návratu lehce podřepněte v kolenou. Cvik opakujte osmkrát. Dejte pozor na to, abyste se během série nepředkláněla dopředu, ale měla rovná záda.

Výpady vpřed a kmitání v rytmu

Židličku si tentokrát nechte tam, kde je, ale postavte se k ní bokem. Lehce se o ni přidržujte rukou a nohama střídavě dělejte výpady vpřed. Na každou stranu opět osm.

Pak si vyberte jednu nohu, udělejte zase výpad, ale zůstaňte v něm dole tak, abyste měla stehno a lýtko v pravém úhlu. A pak se lehce pohupujte v koleni. To samé zopakujte i na druhou nohu.

reklama
reklama