Vyzrajte na pigmentové skvrny okamžitě

Za chvíli je to tu! Letní sezona sluníčka a opalování je za rohem. A protože žádná z nás si není schopna odepřít vystavování se na hřejivých paprscích, je dobré vědět, jak se během slunění chránit, aby vám na tváři nevyskočily nevzhledné pigmentové skvrnky.

Někdo odchází ze slunce bez úhony, a někdo si odnáší nepatrné malé flíčky. Ty vám bohužel nezmizí ani během zimy. Mohou být hnědé, místy dokonce černé, takže se často pletou s pihami nebo také nebezpečnými znaménky.

Jak se jim vyhnout? A jak je pořádně zamaskovat v případě, že už si tento nešvar z plovárny nebo obyčejné procházky odnesete?

1. Jak tvoření skvrnek předejít?

Účinnou prevencí jsou opalovací krémy. Proto pokud víte, že jste na nežádoucí pigmentaci náchylná, použijte ještě předtím, než vyjdete na sluníčko, krém s faktorem minimálně 50.

Nanášení pravidelně opakujte podle doby strávené venku. Nejlepší je samozřejmě sluneční paprsky příliš nevyhledávat. A pokud není zbytí, chraňte si alespoň obličej ještě kloboukem.

2. Účinná kosmetika

Zjistila jste, že se vám už pigmentové skvrnky na tvářích či rukou začínají objevovat? Nešetřete na kosmetice k jejich ošetření. Ta by měla obsahovat potřebné kyseliny, přírodní výtažky a zesvětlovače.

Tmavší pigment se tak rozloží na menší částečky do hlubších vrstev pokožky nebo se nepatrně oloupe. Tvář bude vypadat jednotně, co se přirozené barvy týče. Skvělé jsou například nejrůznější hydratační emulze či pleťová séra.

3. Zamaskujte je korektorem

Maskování pigmentových skvrn je stejné jako u pih. Nejprve se je snažte zakrýt světlejším korektorem. Okolní pokožku pak dolaďte make-upem a vše překryjte bezbarvým pudrem. Pokud se vám ani líčení nebude zdát dostačující, existují ještě další varianty, jak s flíčky bojovat.

4. Chemický peeling a laser

Než se pustíte do nějakého zákroku, poraďte se nejprve s kožním lékařem, o jaké znaménko se přesně jedná. Pak zkuste nejprve vybělit skvrnky sama doma.

Jde to sice pomalu, ale rozhodně to není marná práce. Počkejte s tím ale spíše až po letní sezoně, abyste trpělivou práci nezmařila hned dalším opalováním.

reklama
reklama

Komentáře