Výzva chloupkům

Pod zimními kalhotami se mírný porost lýtek ztratil, ale s oteplováním je nutné povolat holítko do služby.

Zapomeňte na jednorázová holítka. Obvykle se špatně drží a neodvádějí stoprocentní práci. Jsou určena především pro výjimečné případy, například jako doplněk jiného systému odstraňování chloupků. Nebo na cesty. Proč je kupujete? Že jsou levná?

V sáčku jich je sice hodně, ale když spočítáte, jak dlouho slouží, zjistíte, že se nakonec prodraží. Samozřejmě, pokud je použijete víckrát než jednou, náklady snížíte, ale protože brzy ztratí ostrost, hrozí, že na ně budete tlačit. Poškrábete a podráždíte pokožku nebo se dokonce říznete.

Měňte hlavy

Pokud nechcete na odstraňování porostu na nohou nic elektrického, kupte si holicí strojek, u kterého se mění holicí hlavy. Počáteční investice je vyšší, ale pak už jenom dokupujete nové břity.

Čas na výměnu hlavice poznáte snadno. Když se břity používáním otupí, na kůži zadrhávají a nechávají po cestě zapomenuté chloupky. Musíte holení opakovat, aby byla pokožka dokonale hladká.

Péče o strojek se vyplatí

O holicí strojek se dobře starejte, bude déle sloužit. Po holení opláchněte zbytky mýdla pod proudem co nejteplejší vody. Osušte ho, nebo postavte tak, aby mohl vyschnout. Nenechávejte ho ležet ostřím na umyvadle.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden