Moje šťastná hvězda

Vzala roli jenom pro peníze?

Nová posila seriálu Sestřičky Modrý kód sklízí u diváků úspěch. Proč herečka DANIELA KOLÁŘOVÁ (74) najednou změnila na seriály názor?

I když se nějaký čas na televizních obrazovkách neukázala, pořád má svou pevnou fanouškovskou základnu. Sympatická herečka Daniela Kolářová (74) byla dřív zkoušená osudem a má za sebou těžké období.

Její milovaný manžel Jiří Ornest (†70) v roce 2017 zemřel na rakovinu močového měchýře.

Byla úplně na dně

Jeho zdravotní problémy se ale táhly už od roku 2013, a podle Dany byl jeho odchod zároveň jeho největším vysvobozením. Daniela má s Jiřím dva syny, Matěje (40) a Šimona (45), a ti jí jistě byli oporou.

Pochopitelně ji ale smrt jejího muže zdrtila, a proto byla pár let po jeho smrti především sama. Nejvíc pobývala na své chalupě ve středočeské Voznici, kde měla klid.

Potřebuje nový start

Dlouhou dobu se nechtěla moc ukazovat ve společnosti, odmítala všemožné nabídky na spolupráci, jen aby mohla být doma. Tahle stará Daniela už je ale dávno pryč. Když se k ní dostala nabídka na účinkování v seriálu Sestřičky Modrý kód, byla štěstím bez sebe.

V seriálu už jednou účinkovala, byla vidět v několika epizodách, a pokračování v novém kabátu se jí zalíbilo. Bez většího váhání hned kývla.

Byla ve finanční nouzi?

Za jejím rychlým rozhodnutím ale určitě nestálo jen to, že ji nadchl seriálový příběh. Nejspíš neměla moc peněz nazbyt a už potřebovala začít zase pořádně vydělávat. Herečka, která si zahrála v komedii Vratné lahve nebo ve filmu Polednice, toužila po stabilním přijmu.

Její situace už musela být dost kritická, protože v minulosti by na roli v nekonečném seriálu jen tak nekývla. Především kvůli tomu, že by jí na to podle jejích slov nestačily síly.

Mimoto v současnosti ještě natáčí komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel, která bude mít v kinech premiéru letos na Štědrý den. Se Sestřičkami a dalšími podobnými seriály je to běh na dlouhou trať. Od toho se odvíjí i finanční ohodnocení jednotlivých herců.

Zatím se drží

Honorář za jeden natáčecí den je údajně v průměru kolem 10 000 korun. Samozřejmě záleží na tom, jestli má herec roli hlavní, nebo vedlejší a také na počtu natáčecích dnů. Ve finále si ale každý přijde na velmi hezkou sumu peněz.

To možná Kolářové dodává na síle, protože zatím se jí daří celkem dobře na to, jak dlouhou měla pauzu. Co když se ale postupem času začne dostavovat únava a vyčerpání?

„Pokud začne normální divadelní sezona, divadelní zájezdy a s nimi i pozdní návraty, budu muset počet dní korigovat. Už zkrátka nemám tolik sil,“ pronesla nedávno.

Budou ji muset nahradit?

Pokud by si ale slavná herečka chtěla začít hrát s počtem natáčecích dnů, mohlo by jí to u vedení udělat vroubek. Přidělala by tím totiž práci dalším lidem, protože natáčecí dny jsou většinou pevně dané předem.

Buď tedy režiséři a scenáristé budou o Kolářovou natolik stát, že jejím požadavkům vyhoví, nebo ji jednoduše vymění za někoho, s kým bude jednodušší spolupráce. To by bylo ale pro Danielu nepříjemné.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden