Moje šťastná hvězda

Vždy se řídil jen svým rozumem

Moje šťastná hvězda

Říká se, že každý je nahraditelný. Ovšem ILJU RACKA (†88) považují mnozí za herce, po kterém zůstalo velké prázdné místo, protože takový jako on byl jenom jeden.

Jeho uhrančivý vzhled nešlo přehlédnout, stejně jako herecké mistrovství. Jestli někdo věděl, jak má správné divadelní kumšt vypadat, pak to byl právě Ilja Racek (†88).

Nerad na sebe upozorňoval

Přesto je jeho filmografie oproti mnoha jeho kolegům vysloveně chudá. O něco přátelštěji se k němu chovali televizní tvůrci, nicméně nikdy nepatřil k oblíbencům socialistického režimu – a na druhou stranu, on zase nebyl jeho zastáncem.

Navíc patřil k lidem, kteří na sebe neradi upozorňovali, a říkával o sobě, že je takový starý jezevec, který nejspíš nikoho ani nezajímá. Mnozí tak ani netušili, jak inteligentní je a jak

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden