Walda a Bleška – tolik krásných let!

Jak symbolické – Waldemar Matuška (†76) se narodil málem na divadelních prknech, a to v Košicích, kde matka, operetní zpěvačka Marie Matušková rozená Malinová, během svého turné zrovna vystupovala.

O otci Františkovi kolují nejrůznější dohady, dnes už zřejmě nikdo přesně neví, co je a co není pravda. Pocházel prý z Karlových Varů a byl zaměstnán u vězeňské stráže. Služebně, jako vězeňský dozorce, se dostal až do Košic, kde se sblížil se svou pozdější manželkou.

Jenže šeptá se, že Waldemar, křtěný jako Vladimír, měl snad ve skutečnosti jiného otce. Prý to byl jakýsi cikánský primáš, stojící včele cimbálové kapely. Tím by se vysvětlil Waldemarův uhrančivý fyzický vzhled i všestranný talent, zděděný jak po matce, tak – v tomto případě – i po otci.

Waldemar, tehdy ale stále ještě Vladimír, neboť Waldemar bylo umělecké jméno, vyrůstal v Klimentské ulici v Praze. Na základní škole nikdy nepatřil k

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama