Yvetta Blanarovičová - Jak jen unést tolik bolesti?

Vyrůstala ve velké rodině s dvěma bratry, které nadevše milovala. Osud jí však postupně o oba připravil, otec pak její matku opustil a malá Yvetta zůstala na všechno sama. Na bolest, smutek i strach. Srbochorvatské kořeny, kterým zřejmě vděčí za svou exotickou krásu, představitelka malého, ale šikovného čerta z pohádky Princezna ze mlejna rozhodně nezapře. Odmalička vyčnívala, ať už svou nevšední krásou nebo talentem. Měla ráda společnost lidí a dobrou zábavu, tudíž jí rušný život v rodině s pěti členy vyhovoval. Co víc, Yvetta ho milovala. Jak už to tak ale bývá, žádné štěstí netrvá věčně. Z velké slovenské rodiny, kterou tolik milovala, nakonec zbyla jen ona s maminkou.

Tragická smrt

Otec v rodině herečky údajně příliš nefungoval, všechno proto bylo na její mamince, která pracovala jako zdravotní sestra a byla víc v práci nežli doma. O Yvettu se tak starali její bratři. Milovala oba, více si však rozuměla s mladším Karolem (†17). „Bráška Karel miloval hory a rád lyžoval. Pak si ale oblíbil parašutismus,“ uvedla herečka. Ten se mu stal v pouhých sedmnácti letech osudným. Za krátkou chvíli dobrodružství zaplatil chlapec svým životem. Při jednom ze seskoků se mu neotevřel padák. Neměl sebemenší šanci přežít. Yvettě bylo tehdy čtrnáct let a kromě tragické smrti bratra se musela vyrovnat také s rozvodem rodičů.Otec, který byl pro dívku vždy velkým hudebním i pěveckým vzorem, si našel novou partnerku a jako by pro něho všechno ostatní přestalo existovat. Nepřišel dokonce ani na pohřeb zesnulého Karola! Bratrova smrt Yvettou Blanarovičovou hluboce otřásla a významně ovlivnila její další život.

Útok rakoviny

Přiznala, že se cítila na tu strašlivou bolest sama, zároveň se ale také bála o maminku, aby jí kruté rány osudu nesrazily na dno a ona tak nepřišla i o ni. Když z hereččina života definitivně zmizel její záletný otec, upnula se ještě více k mamince a staršímu bratrovi Albertovi (†44).  Z pětičlenné rodiny tak zůstali už jen oni. Život ale musel jít dál, přestože to nesmírně bolelo. Yvetta studovala i přesto, že se jí po mamince a rodném Slovensku na konzervatoři v Praze strašně stýskalo. A první role na sebe nenechaly dlouho čekat. Zdálo se, že Štěstěna se k začínající herečce otočila zase čelem. Jenže osud se zřejmě rozhodl, že bolesti a utrpení ještě nebylo dost, a udeřil znovu. Starší Albert odešel do cizinecké legie. Když se po čase vrátil, zjistili u něho lékaři rakovinu plic.

Ztratila bratry, získala sestru

Vědom si toho, že je pro matku i pro sestru životní oporou, nevzdával se a s krutou diagnózou se statečně pral. Vzdorovat nemoci dokázal nakonec ale jen půl roku. Albert zemřel ve věku čtyřiceti čtyř let. Ani tvrdá nátura, kterou Yvetta od svých předků dostala do vínku, jí nebyla v tuto chvíli nic platná. Tolik utrpení nemohla unést. „Ani nevím, kudy mi tenkrát přilétala životní síla. Všechno pak bylo na mně,“ svěřila se herečka. Otec okouzlující herečky si údajně vždy potrpěl na pěkné ženy. Není proto divu, že se oženil celkem sedmkrát. Se svými manželkami měl mít údajně také děti, kolik jich však celkem mohlo být, to Yvetta vůbec netuší. Dva roky po smrti Alberta přišel Blanarovičové e-mail od nevlastní sestry Saši (39). Herečka neměla o její existenci ani ponětí, ale zpráva ji velmi potěšila.Saša, otcova nejmladší dcera, chtěla Yvettu informovat, že její otec je vážně nemocný a umírá. Společně ho navštívily a popovídali si. Druhý den zemřel.

Vůbec nestárne

Od té doby se nevlastní sestry pravidelně vídají. Herečka říká, že jí odešel otec i milovaní bratři, vrátila se však sestra. Vypadá to, jako by někdo seslal Yvettě Sašu přímo z nebes. Na Blanarovičové to všechno trápení vidět není. Ona snad přímo popírá přírodní zákony. Muže svou dokonalou figurou a mladistvou tváří přivádí k šílenství, čímž dokazuje, že věk je skutečně jen číslo. Je rozvedená, má syna Matyáše (30), osamělá však není – to by muži museli být snad slepí.

.

reklama
reklama