Moje šťastná hvězda

Z čeho vás bolí hlava?

Existují potraviny, vůně a situace, po kterých vás dozajista začne bolet hlava, především tehdy, trpíte-li na časté migrény. Které to jsou?

Pozor si dejte na vepřovou šunku a banán

Bolest hlavy často způsobují překvapivě některé potraviny, jako například banán, mléčná čokoláda, také zrající sýry nebo vepřová šunka.

Šunka totiž obsahuje látku zvanou tyramin, která se používá při konzervování a zvyšuje proudění krve do mozku. To způsobuje náhlou bolest. A tyramin obsahují i jiné potraviny, proto byste měli jejich konzumaci omezit na minimum.

Vyhýbejte se parfémovaným vodám

Nepoužívejte výrazné parfémy, osvěžovače vzduchu nebo saponáty. Obsahují chemické látky, jež aktivují nervové buňky v nose a ty pak vysílají signály do mozku.

U některých lidí pak může odstartovat silná bolest hlavy. Proto vždy když musíte s těmito prostředky pracovat, otevírejte okna.

Dnes už naštěstí ve všech drogeriích i obchodech s domácími potřebami seženete zcela přírodní neparfémované produkty, které jsou šetrné jak k čichovým buňkám, tak i k vaší pokožce.

Glutamáty jsou nepřítelem

Pryč s glutamáty. Nejvíc jich je v jídlech, která nabízejí čínské restaurace. Příliš mnoho glutamátů vyvolává u lidí, kteří trpí častou bolestí hlavy, ještě silnější bolesti.

Ty pak často přecházejí v nepříjemné migrény, se kterými není radno si zahrávat. U balených potravin se glutamáty skrývají pod šifrou E621.

Sůl nahraďte česnekem

Ani sůl nedělá tělu, obzvláště hlavě, vůbec dobře. Pravděpodobnost, že vás začne bolet hlava, zvyšuje i fakt, že jste zvyklí téměř celý den nic nejíst a večer to doháníte nezdravým jídlem.

S kofeinem šetřete

Záleží na tom, kolik a jaké kávy kdo vypije. Jestliže jsou to tři silné turecké kávy denně, zaděláváte si na problém. Pokud vám ale káva bolest hlavy nezpůsobuje, rozhodně ji ze svého denního režimu nevynechávejte. I náhlé omezení kofeinu může totiž vyvolat obrovskou bolest hlavy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden