Z milovaného divadla odešel Luděk Munzar na protest proti novému vedení!

„Mladí nemají žádné vzory. Kdo by se divil tomu morálnímu marasmu, ve kterém se nacházíme.“

Patřil k největším českým hereckým legendám a také k osobnostem, které jsme obdivovali i lidsky. Luděk Munzar (+85) si sice svůj sen z mládí splnil jen částečně, ale prožil opravdu pestrý a bohatý život.

Velkým snem Luďka Munzara bylo stát se profesionálním pilotem, konkrétně vojenským stíhačem. Měl v plánu kvůli tomu nastoupit na leteckou vojenskou akademii. Tu ale bohužel počátkem 50. let zrušili. Luděk se proto rozhodl věnovat herectví.

Rozvod ho dostal na dno

Vystudoval AMU a protože byl mimořádným talentem, hned se mu začalo dařit. Zazářil nejen v divadle, ale dokonce na počátku televizního vysílání pracoval i jako hlasatel. V souboru Národního divadla byl nejen sebevědomý, současně měl i dar skromnosti. Chodil se dívat na starší kolegy, aby se od nich učil. Už hodně mladý se stal hereckou legendou.

Milovalo ho tehdy publikum všeho věku, o čemž svědčí příhoda, na kterou vzpomínal. Jednou v noci kráčel centrem Prahy, když ho obklopila skupina mladíků. Luděk si v první chvíli myslel, že půjde o nějaké nepříjemné

Zbývá vám 76% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden