Z milovaného divadla odešel Luděk Munzar na protest proti novému vedení!

„Mladí nemají žádné vzory. Kdo by se divil tomu morálnímu marasmu, ve kterém se nacházíme.“

Patřil k největším českým hereckým legendám a také k osobnostem, které jsme obdivovali i lidsky. Luděk Munzar (+85) si sice svůj sen z mládí splnil jen částečně, ale prožil opravdu pestrý a bohatý život.

Velkým snem Luďka Munzara bylo stát se profesionálním pilotem, konkrétně vojenským stíhačem. Měl v plánu kvůli tomu nastoupit na leteckou vojenskou akademii. Tu ale bohužel počátkem 50. let zrušili. Luděk se proto rozhodl věnovat herectví.

Rozvod ho dostal na dno

Vystudoval AMU a protože byl mimořádným talentem, hned se mu začalo dařit. Zazářil nejen v divadle, ale dokonce na počátku televizního vysílání pracoval i jako hlasatel. V souboru Národního divadla byl nejen sebevědomý, současně měl i dar skromnosti. Chodil se dívat na starší kolegy, aby se od nich učil. Už hodně mladý se stal hereckou legendou.

Milovalo ho tehdy publikum všeho věku, o čemž svědčí příhoda, na kterou vzpomínal. Jednou v noci kráčel centrem Prahy, když ho obklopila skupina mladíků. Luděk si v první chvíli myslel, že půjde o nějaké nepříjemné

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře