Za co dostávají milionové kšefty?

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se stal pro herce Jiřího Bartošku (72) a Marka Ebena (61) doslova zlatým dolem.

Sice má Bartoška jako ředitel MFF v Karlových Varech spoustu práce a starostí, ale tím, že mu to hodně vynáší, nepřijde zkrátka. V průměru si prý vydělá kolem 10 milionů korun za jeden ročník festivalu. Někdy to bývá méně, ale jindy i výrazně více, záleží prý na návštěvnosti (ovlivněné počasím) a také na tom, kolik se podaří vybrat peněz. Pro Bartošku však peníze nejsou tou hlavní motivací. Prý je to pro něj především srdeční a prestižní záležitost.

Pohádkový honorář pro kamarády

Bohatě zaplaceno dostává i moderátor festivalu Marek Eben. V době jeho pořádání se jeho plat za týden vyšplhá na několik milionů korun. V Čechách patří mezi moderátorskou elitu, proto se nebojí říci si o odpovídající honorář. Přestože se mu nabídky hrnou, vybírá si zásadně jen ty lukrativní. Eben zná svou cenu a Vary ho tak na nějaký čas slušně zabezpečí. Už se ovšem začínají ozývat názory, že jeho tvář je okoukaná, ale jeho dlouholetý kamarád Bartoška ho vždy podrží. Jejich přátelství je tak velké, že spolu před časem bydleli i ve stejném domě v centru Prahy v Maiselově ulici, kousek od luxusní Pařížské ulice (v bytech za 25–28 milionů korun). Oba se ale přestěhovali a na Karlovarsku si nechali postavit domy jen nedaleko od sebe.

Chytře investovali do majetku

Bartoška v domě na Andělské hoře za 8–10 milionů korun, kde má i bazén s garáží, a Eben v sousední obci Kolová– Háje za 15–20 milionů korun. Moderátor opravdu chytře investoval a kromě bytu v centru Prahy si nechal postavit hned dva domy právě v Kolová–Háje nedaleko Karlových Varů. Dřevostavby stojí v části s rodinnými domy. Dělí je od sebe jen několik metrů, ale jejich velikost je odlišná. Zatímco menší dům je sice udržovaný, ale nikdo v něm nebydlí, v tom větším trvale žije moderátorova manželka Markéta Fišerová (59). Jelikož se Eben snaží chránit její soukromí, rozhodl se, že kromě stavební parcely koupí i velké polnosti v těsném sousedství. To Bartoška zase na Andělské hoře vlastní hned několik bytů, které nechal přepsat na své dvě děti, na syna Jana (33) a dceru Kateřinu (42). Má tedy větší majetek Bartoška ,nebo Eben? Podle všech výpočtů je to ředitel festivalu, jehož nemovitosti dosahují hodnoty 65 milionů korun, zatímco moderátor má nemovitosti „jen“ za 48 milionů.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden