Za hranicemi zůstal Vladimír Pucholt až na druhý pokus!

V Anglii mu po emigraci neuznali ani českou maturitu!

Zahrál si sice jen v několika filmech, ale ty se staly nestárnoucí klasikou. Nejslavnější rolí Vladimíra Pucholta (77) byla ta v muzikálu Starci na chmelu. Největší životní roli ale odehrál v jiné zemi a jiné profesi.

Největším životním snem Vladimíra Pucholta (77) byla vždycky medicína. Osud ho k ní nakonec dovedl, i když ta cestička byla dost spletitá. Ještě předtím, než se stal v daleké zemi oblíbeným doktorem, získal si věčnou popularitu českých filmových diváků jako herec.

S rolí lékaře kupodivu neuspěl

Narodit se v dnešní době, asi by Vladimír neměl s přijetím na lékařskou fakultu žádný problém. Tenkrát ale bohužel nerozhodovaly jen schopnosti nebo zájem.

Jeho tatínek byl kdysi advokát, což znamenalo, že má buržoazní původ - a otec navíc po únoru 1948 odmítl právnickou profesi dělat. Živil se všelijak, mimo jiné i jako

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden