Za každý úspěch zaplatila drsným pádem

Její milenec byl takový žárlivec, že na ní roztrhal šaty, a dokonce ji škrtil!

Život legendární herečky Vlasty Chramostové (92) je už od mládí plný šťastných chvil i velkých osobních tragédií. Není divu, že proto zlomená ranami osudu, skončila na psychiatrii.

Nezlomná Vlasta Chramostová (92) měla těžký život už jako mladá dívka. Narodila se v roce 1926 v Brně, ale vyrůstala v městečku Skryje nedaleko Moravského Krumlova. Protože ji odmalička lákalo divadlo, přihlásila se na brněnskou Státní konzervatoř, kterou studovala během druhé světové války. Už tehdy se ukázalo, že Vlasta pro umění doslova dýchala.

V hádce ji málem uškrtil

Když nacisté zavřeli česká divadla, Vlasta alespoň tajně navštěvovala představení v soukromých bytech. Po uzavření vysokých škol byla Chramostová, tak jako mnoho jiných mladých lidí, totálně nasazená v německé továrně v Kuřimi. Po osvobození pak nastoupila do brněnského Svobodného divadla, kde také prožila svoji první velkou lásku. Vlasta se totiž zamilovala do režiséra Karla Nováka (†52), který byl o jedenáct let starší než ona. Bohužel, Novák byl nejen vynikající divadelník vtipný společník, ale také velmi žárlivý

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře