Za šedivějící pramínky mohou geny i životní styl

Stříbřité nitky protkávající přirozenou barvu vlasů začnou trápit dříve či později každého. Jak vznik šedin zpomalit a jak se o šedivé vlasy starat?

Šedá je pouze optický dojem. Je to vlastně složená barva, která vzniká z jednotlivých bílých a jednotlivých pigmentovaných buněk. Opravdu šedivé vlasy tedy neexistují, jsou buď bělavé, nebo bezbarvé. Teprve když zmizí všechny pigmentované vlasy, vypadají, jako by byly bílé.

Omezte alkohol a cigarety

Za brzkou ztrátu pigmentů může celá řada faktorů. Ačkoli je tím hlavním genetika, nesmíme zapomenout ani na značný vliv špatného životního stylu. Kouření, alkohol, drogy – to vše vede k dřívějšímu šedivění vlasů.

Naopak potraviny bohaté na vitaminy skupiny B (drůbež, ryby, mléčné výrobky, ořechy, brambory) pomáhají zachovávat přirozený vlasový pigment.

Barvit, či nebarvit?

Složení šedivého vlasu je jiné, než toho mladého, barevného. Proto je také složitější šedivé vlasy obalit barvou. Nejlepším způsobem, jak na šediny vyzrát, je navštívit kadeřníka, který si s nimi umí docela dobře poradit.

V některých případech doporučí třeba jen melír, v jiných celkové obarvení anebo třeba řekne, že žádná barva není třeba, vždyť šediny jsou v módě.

Potřebují extra péči

O stříbrnou hřívu se musíte dobře a správně starat. Aby vlasy nepřebíraly teplé tóny a nechtěný žlutý nádech je ideální použít šampon a kondicionér s označením „silver“. Tyto produkty pomáhají udržovat krásný studený odstín, navíc vlasům dodávají proteiny a zajišťují jejich lesk a hebkost.

reklama
reklama

Komentáře