Za slavíky do Madridu

Tady si můžete užívat až do rána!

V nejvýše umístěném hlavním městě na světě je dovoleno užívat si rušný noční život nejen o víkendu, ale jakýkoli den v týdnu. V ranních hodinách pak můžete spočinout v Retiro Park pod stromem a do rozednění poslouchat slavíky.

Město žhavých letních nocí přímo vybízí k vášni a nevšedním zážitkům.  U místních obyvatel se setkáte s velkým pochopením a nejspíš i podporou. Ne nadarmo jsou obyvatelé Madridu nazýváni Gatos, což v překladu znamená kočky. Španělé zde jsou skutečně noční tvorové a života si umí užívat.

shutterstock_557010715

Koridu ano, či ne?

Korida je dnes chráněnou kulturní památkou. K takovému rozhodnutí dospěla vláda po tom, co byla v některých španělských městech zakázána. I nadále se tedy dnes v Madridu pořádá největší počet býčích zápasů a býčích slavností.

Na cestu do místní slavné arény Plaza de Toros de Las Ventas se ale ptejte raději svých průvodců, než místních obyvatel. Nemuseli byste se setkat s pochopením. Pařby do rána vám u horkokrevných jižanů projdou, týrání a zabíjení mladých býčků by jim ale mohlo zvednout tlak.

shutterstock_591798389

Mezi mnohými Španěly je odpor k této turistické atrakci značný. Pokud se pro koridu rozhodnete, kupte si klidně tu nejlevnější vstupenku za 5,20 euro. Sedět sice budete až nahoře, ale arénu uvidíte jako na dlani.

Za 1,20 euro si můžete zakoupit skvělou koženou podložku, aby se vám dobře sedělo, a ta vám zbude jako  suvenýr. V koridě uvidíte šest zápasů, ze kterých většinou nevyjde býk živý, a připravte se na to, že občas nepřežije ani kůň pikadora, který býka kopím popichuje.

shutterstock_164981531

Nejstarší hospůdka na světě

Jmenuje se Sobrino de Botin, je nejstarší restaurací na světě a svůj název si samozřejmě nese po svém zakladateli a prvním majiteli. Příjemně vás překvapí nejen svým interiérem a rozsáhlým vinným sklepem, ale najíte a napijete se zde levněji než ve většině restaurací v centru Prahy.

Největší a nejoblíbenější specialitou podniku je pečené selátko, které ve své knize opěvoval i samotný slavný spisovatel Ernest Hemingway. Pro ty, kdo dávají přednost zdravější stravě, mají dnešní majitelé připravenou jinou vyhlášenou lahůdku, a tou jsou mladí úhoři.

museo-cerralbo-madrid

Projeďte se lodí

Po vynikajícím obědě si dopřejte odpočinek u Křišťálového paláce v parku. Od něho to máte jen pár kroků k Madridské velké trojce – jsou to tři nejslavnější muzea – Prado, Muzeum královny Sofie a Thyssen – Bornemisza.

Pokud ale umění není vaším cílem, pak si dopřejte projížďku na lodičce. Retiro Park s jezírkem bude nejlepším balzámem a skvělou relaxací po celodenním putování rušným Madridem.

Prodloužený velikonoční víkend letecky se snídaní v příjemném hotelu pořídíte za 8300 Kč.

reklama
reklama

Komentáře