Za smrt svého milence cítí dodnes moje sestra vinu!

Vytvořil si na ni závislost, na kterou sám doplatil.

Hranice mezi životem a smrtí je hodně úzká, ale některá rozhodnutí neovlivníme.

Po rozvodu se moje sestra Dana nechtěla nijak vázat, ale samotnou jí život také moc nebavil. Proto se rozhodla najít si alespoň přítele na nezávazný vztah. Díky internetové seznamce se jí to podařilo celkem brzy. Ze začátku to vypadalo, že je spokojená, Potom přišly komplikace.

Z idylky bylo peklo!

Luboš, jak se přítel jmenoval, si na Daně vytvořil opravdovou závislost. Sestře to začalo být nepříjemné. Komu by se také líbilo, kdyby ho někdo dvacetkrát denně ujišťoval o své lásce a psal milostná vyznání. Sestra se rozhodla svůj vztah ukončit. Předtím se ještě se mnou poradila. Samozřejmě jsem jí doporučila, ať si nedělá život ještě složitější, než už ho má. Nezávazný přítel měl být někým, kdo jí věci usnadní a ne další starostí navíc. Poté, co Dana Lubošovi řekla, že je konec, nastalo to pravé peklo. Výhrůžky se střídaly s citovým vydíráním. Došlo i na slova o sebevraždě. Luboš naprosto vážně v textových zprávách ujišťoval, že bez Dany pro něho život nemá smysl a že ho ukončí.

Nepochopí, že za to nemůže

Vydírání se stupňovalo. Jednoho dne za mnou sestra přišla, jestli si u nás nenechala mobil. Nemohla ho nikde najít. Hledaly jsme na různých místech, ale bez úspěchu. Později mi už z domova Dana zavolala, že telefon byl zapadlý za pohovkou. Dodala, že měla asi patnáct zpráv od Luboše a deset nepřijatých hovorů. Její milenec se pak ale už neozval. Zanedlouho se Dana dozvěděla, že nevzdal marnost svého počínání, ale opravdu celý svůj život. Oběsil se, právě toho dne, kdy se nemohl sestře dovolat. Dana si to začala dávat za vinu. Předtím mu totiž alespoň občas odpověděla nebo hovor přijala. Jakmile už nereagovala, pochopil to Luboš tak, že už je opravdu konec a zabil se. Marně dodnes sestře vymlouvám, že za nic nemůže a že o svých závislostech i o svém osudu si rozhodujeme sami. Myslím, že se s tím do smrti nesmíří!

Sylva K. (43), Plzeň

reklama
reklama

Komentáře