Za voňavý hřebíček se platilo zlatem

V právě probíhajících podzimních měsících oceníme pohodu, dobré jídlo, pití a náš útulný a voňavý domov. Jednou z vůní, které toto roční období charakterizují, je právě kořeněné aroma hřebíčku.

Jedná se vlastně o sušené kalichy s poupětem stromu hřebíčkovce kořenného. První zmínky o tomto vzácném koření pocházejí už ze starověké Číny ze třetího století před naším letopočtem a my víme, že už tehdy měl cenu zlata.

Nejen na bolavé zuby

Hřebíček obsahuje především velké množství silice a sloučeniny eugenol, která má lokálně anestetické, ale také antiseptické účinky, a proto je často používán v zubním lékařství. Hřebíček dále obsahuje pryskyřice, třísloviny a flavonoidy.

Při vnějším i vnitřním použití působí dezinfekčně, ničí nežádoucí bakterie a posiluje imunitu.

Přírodní dezinfekce

Hřebíček se používá jako lokální anestetikum, protože při přímém dotyku bolavého místa znecitlivuje.

Má močopudný účinek a tak dokáže pročistit organismus. Proto nám může pomoci při bolestech zubů, dásní a při paradentóze. Svou jemnou vůní osvěží náš dech, když ho žvýkáme. Umí dezinfikovat rány a pomáhá při léčbě špatně se hojících zranění.

Pomůže od bolestí kloubů

Má prospěšné účinky při dně a zánětech kloubů a dokáže pomoci od běžných bolestí, které s tímto onemocněním souvisejí. Můžeme ho použít, když nás trápí rýma a záněty horních cest dýchacích.

Povzbuzuje také srdeční činnost a jeho jemná vůně působí jako afrodisiakum..

reklama
reklama