Zachraňte vztah, dokud je čas

Žijete spolu už mnoho let a do vašich dnů se vkradl stereotyp, nuda a ochabující zájem jeden o druhého. Nejvyšší čas sáhnout po krabičce poslední manželské záchrany. Stačí ji jen otevřít a rychle jednat. Nejprve zase začněte spolu mluvit.

Mluvte a mluvte o všem, co vás právě napadne. Mlčení je hrobař každého vztahu. Když se ale rozpovídáte o svých pocitech, radostech a zážitcích, časem rozmluvíte i partnera. No a pak už bude mnohem snazší probrat spolu dosud nevyřešené věci.

Jak to vidí muži

Snažte se zjistit, co vás vlastně v jednání partnera tak vytáčí a vede k vzájemným neshodám. Pokuste se podívat na svět jeho očima, vcítit se do něj a zhodnotit ten samý problém z jeho úhlu pohledu.

Možná objevíte, kde je zakopaný pes. Hlavně mu stále nevyčítejte, že vás nemiluje a zbytečně nepátrejte po všech tajemství ani jeho, ale ani zbytečně neodkrývejte ta svá. Buďte větší diplomat.

Příliš kritiky škodí

Sedm až devět pochval ku jedné kritice. To je ten správný poměr, který může fungovat. Jen tak padnou vaše slova možná na úrodnou půdu a dojde třeba i k nápravě. Častější kritičnost je přímo sebevražedná.

Naopak pochvala dokáže zázraky, zejména pak u starších párů. Ti se totiž občas stávají nerudnými a mají pocit, že už nejsou chlapáci jako dřív. A vám přece trochu té milosrdné lži nic neudělá.

To neřešte

Občas se dostaví zklamání i v těch nejšťastnějších vztazích. Jenže svět se vám nehroutí, jen se objevil malý mráček, který zase brzy odpluje. Nechtějte všechno vyřešit ihned a tady. Nechte tomu čas a mezitím si třeba najděte nějakou společnou zábavu či novou aktivitu. To vztah zaručeně osvěží.

reklama
reklama