Začíná rozvodová válka o 380 milionů. Ve hře je i dům a čtyři byty!

Jejich rozchod všechny šokoval a ze skříně už padají první kostlivci. Kdo z toho nakonec vyjde jako vítěz?

Ostrá slova a nejasnosti ohledně společných milionů se kolem rozvádějícího páru pěkně rychle kupí. Hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod na sociální síti a zpěvačka Lucie Vondráčková (38) tak začala rychle jednat. Proč je pro ni výhodnější rozvod v Kanadě? A kdo uštědří poslední ránu?

Rozvod! To je slovo, které slýchá zpěvačka a herečka Lucka Vondráčková (38) od 6. srpna ze všech stran nejčastěji. Jenže kromě toho, že se s odloučením od svého manžela, hokejisty Tomáše Plekance (35), musí vypořádat sama v sobě a ke všemu jako celebrita trpět pohledy všech okolo, budou oba chtě nechtě muset řešit taky dělení společného majetku. A to i přesto, že slavní manželé podepsali při svatbě v Čechách předmanželskou smlouvu. Rozvodové řízení totiž bude na popud Lucky probíhat v Kanadě a právě tam si na podobné formality příliš nepotrpí. Oba by tak měli dostat přesně polovinu majetku. A ten se za dobu jejich vztahu vyšplhal na neuvěřitelných tři sta osmdesát milionů korun a k tomu mají ještě několik nemovitostí. Lucce tak možná spadne do klína kolem dvou set milionů.

Musí si rozdělit milionový majetek

Zatímco Lucka vlastní jeden byt na Novém Městě v Praze, Tomáš je majitelem dvou bytů a jednoho domu v Kladně a k tomu jednoho bytu na Kavčích horách. A právě jeden pražský byt v hodnotě dvaceti pěti milionů jí chtěl společně s hotovostí ve výši pěti milionů přenechat. Devítinásobná stříbrná slavice údajně žádala o rozvod už před rokem v Kanadě, kde spolupracuje s rozvodovou právničkou. Za „Velkou louží“ by totiž měla vysoudit daleko více peněz na alimentech než doma v Čechách. Jde prý o částku kolem šedesáti tisíc měsíčně na syny Matyáše (6) a Adama (3). Manžel jí tam navíc musí zajistit dům se stejným luxusem, na který je zvyklá, a má zákaz blokovat kreditní karty. Lucka ale tvrdí, že rozvodové papíry podepsala až v momentě, kdy si na sociální síti přečetla vyjádření svého muže, s čímž se doteď nesmířila. Vůbec se jí nelíbilo, že Tomáš zveřejnil tak soukromou informaci na facebookovém profilu, aniž se s ní o tom poradil. „Nikdy jsme jako rodina nedávali na internet fotky. Takže mě překvapila ta nutnost to sdílet okamžitě,“ začala se rozčilovat. Ta se teď musí před kamerami a fotoaparáty pořádně přetvařovat.

Začínají na sebe kydat špínu

I přesto ale Lucka zatím jejich společných sedmi let, od doby kdy se 17. června 2011 za velké slávy v kapli svaté Kláry v Tróji brali, nelituje. „Byl to krásný a naplněný vztah. Nikdy nezapomenu na to zamilování. Bylo to krásné a životní. Neměnila bych,“ tvrdí. Změní po dalších slovních přestřelkách názor? Na povrch totiž začínají vyplouvat další důvody překvapivého rozchodu. Tím  hlavním je do očí bijící nevěra. Tomáš už totiž přiznal nový vztah s tenistkou Lucií Šafářovou (31). Kdo si jako první našel náhradu? „Za rozchodem není nikdo třetí. Můžou za něj jen a jen naše dlouhodobé neshody, a rozhodně ne to, že se posledních pár dní vídám s tenistkou Lucií Šafářovou,“ brání se hokejista. Jenže Lucce je teď s odstupem času jeho rychlé oklepání se dost podezřelé. „Vždy jsem Tomášovi věřila, i když jezdil fandit na jejich tenisové turnaje. Vím, že tenis miluje. Ale lítala jsem věčně kolem dětí, tak mi možná něco uniklo. O jejich vztahu jsem se dozvěděla až z českých médií, v kanadských to věděli ještě dřív. Já byla slepá...“ rozpovídala se se slzami v očích. Podobně ale v tomhle směru mlží i ona, u které se doma poslední dobou až nápadně často střídaly pánské návštěvy. Jedním z častých hostů měl být i herec Matěj Hádek (42). „V mém bytě mě navštěvují muzikanti z mé kapely, divadelníci, spolupracovníci, tátové kamarádů našich dětí. Nechodím do baru, tak chodí pracovní schůzky za mnou. A Matěj mi nedávno hrál v mém novém klipu,“ vysvětluje.

Kdy se začali jako manželé odcizovat?

Neshodnou se překvapivě ani v tom, kdy to přestalo klapat. Zatímco podle Lucky fungovali do poslední chvíle jako vzorní manželé a rodiče, Tomáš vidí poslední společné roky jinak. „S Luckou jsme jako manželé nefungovali už několik měsíců, vlastně už dva roky. Každý jsme si žili po svém, při pobytu v Česku jsme se nevídali skoro vůbec,“ popisuje Tomáš. Podle všeho chtěl mít Tomáš z Lucky domácí hospodyňku a často mluvil za jejími zády o konci její pěvecké i herecké kariéry. V tomhle ohledu si ale se známou tenistkou moc nepomůže. Zkusí to na ni?

Zůstane v Kanadě či bude bydlet u rodičů?

Ve vzduchu visí jedna otázka. Kde bude Lucka s dětmi bydlet? „Život vám naloží jen tolik, kolik můžete unést. Bylo to tak rychlý, že vlastně nevím, co dál. Přijde mi, že jsem celou dobu žila v romantické komedii a teď jsem změnila žánr v krimidrama,“ přemýšlí nahlas. Jejímu tátovi Jiřímu Vondráčkovi (67) a mamince Haně Sorrosové (59) by se určitě líbilo mít vnoučata nablízku, jenže zpěvačka zase nechce vzít klukům tátu. Navíc staršího syna už přihlásila v Kanadě do školy a oba tam chodí do kroužků. Proto se přiklání k tomu, žít v Montrealu nedaleko domu, kde bydleli jako rodina. Trvá na tom, aby se toho změnilo co nejméně. Nebo snad Kanada vyhovuje jí do doby rozvodu kvůli výši alimentů? Skončí ti dva bitvou na ostří nože či se jim to povede šikovně zahrát do autu?

reklama
reklama