Můj čas na kafíčko

Zadržte léto o trochu dýl

Slyšela jste už o pojmu přechodový rituál?

Odborníci jim přikládají velký význam. Nejenže dodávají pocit klidu a vyrovnanosti, ale také poskytují pocit, že člověk má na světě i ve společnosti své místo. Co si pod tím tedy představit? Jde o významné milníky související s životními změnami, jako je třeba přivítání nového člena rodiny, svatba nebo přechod do nové životní fáze.

Jednat se ale může i o zdánlivé maličkosti, jako je například i první aktovka, kterou dostane školák do první třídy. Léto přímo vybízí k setkávání se s přáteli. I z toho lze vytvořit rituál. Ideální příležitostí jsou letní grilovací party.

Radost z pospolitosti

Během roku jsou pro nás z hlediska psychické pohody důležité rituály, které probíhají v čase Vánoc, Velikonoc či narozenin. Ale mimo tyto očekávané přechodové rituály neváhejte uspořádat alespoň jedno setkání s přáteli spojené s posezením, jídlem a pitím.

Jen tak, bez vyššího důvodu, pro „pouhou“ radost ze života. Síla okamžiku, dobré jídlo a vychlazený nápoj třeba v podobě ikonické Coca-Coly, tato kouzelná trojka zajistí úspěch i takového rituálu „bez příčiny“.

Domluvte se s přáteli, že každý připraví na grilování jeden pokrm. Hostiteli odpadne stres s přípravou jídla pro všechny, a ještě zažijete radost z pocitu sounáležitosti, jestliže pochutiny připravíte společnými silami.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden