Zahřejte se saunou v zimním mrazu

Je na vás mrazivé období už příliš dlouhé a nemůžete se dočkat až se vystavíte na hřejivé sluneční paprsky?

Roční dobu sice neurychlíte, ale máme pro vás tip, jak si parádně prohřát organismus! Ani k tomu nebudete potřebovat slunce. Řešením je sauna!

V čem spočívá její tajemství?

Sauna vám toho může nabídnout daleko víc, než jen příjemné prohřívání zmrzlého těla. Má totiž daleko víc blahodárných účinků, které pozitivně působí na vaše zdraví, krásu a celkovou pohodu! Pokud tedy podlehnete tomuto skvělému způsobu relaxace, můžete si být jistá, že docílíte mnoha zlepšení. Například klidnější činnosti srdce, prokrvení končetin nebo si uvolníte dýchací cesty. Nemluvě o pozitivním vlivu na vaši celkovou psychiku. Sauna je také skvělým pomocníkem, pokud vás co chvíli trápí nepříjemné migrény, protože vás celkově zklidní a pomůže odbourat vaši nervozitu a stres.

V sauně buďte nejdéle 15 minut!

Jak se správně a účinně saunovat?

Jestli chcete docílit, všech možných účinků saunování, je třeba provést celou proceduru správně. Proto než vstoupíte do saunovací místnosti, omyjte se celá mýdlem a sundejte si veškeré šperky. Ideální je během relaxace ležet, aby byly vaše svaly uvolněné. Měla byste také být úplně nahá, ale pokud se stydíte, zahalte si alespoň intimní partie ručníkem. Uvnitř buďte nejdéle 15 minut. Potom se pomalu ochlaďte proudem vody. Rozhodně po prvním saunování nechoďte do ledového bazénu! Nikdy byste do něj neměla rovnou skákat. Důležité je také doplnit ztracenou dávku tekutin.

reklama
reklama

Komentáře