Zaměřeno na střed těla

První výsledky pocítíte při ubývání centimetrů na objemu pasu.

Také už se těšíte, až budeme moci odložit kabáty a bundy? Nebo vás spíš stresuje, že bez nich bude vidět vaše bříško? Klid, ještě s tím něco uděláme.

Snad každá žena touží po krásném plochém bříšku. Lépe to vypadá, můžete si dovolit obepnuté oblečení, a vůbec se tak cítit příjemněji.

To ovšem není „zadarmo“. Nemusíte ale své tělo trápit kdysi tak vychvalovanými sedy–lehy, při kterých si akorát odrovnáte záda. Jděte na to chytře a komplexně.

Bez cvičení to nepůjde

Břišní svaly potřebují posílit. A pravidelným cvičením se postupně odbourá i část tukové vrstvy na nich uložené. Poradíme vám cviky, které fungují a přitom vám zaberou jen 10–15 minut.

Ideální je cvičit je denně, výsledky tak přijdou dřív, ale postačí i 5× do týdne. Budete potřebovat podložku, ale dají se provádět i na koberci. A skvělé je, že se při nich nijak nepředřete. Tak, a jdeme na to.

Pokud musíte v práci celý den sedět, soustřeďte se na rovná záda a vtažené bříško. Správný posez také udělá své.

Rozdýchejte bránici

Pro zpevnění středu těla je velmi důležité správné brániční dýchání. Naučit se ho není nic těžkého. Začněte tím, že si lehnete na záda na podložku.

Hlavu si můžete lehce podložit, aby byla krční páteř v rovině. Pak zvedněte kolena přímo nad kyčle, chodila jsou blíže u sebe. Ruce zvedněte nahoru jako kdybyste držela velký balon.

Nádech a výdech

O podložku byste měla být opřená lopatkami a spodními žebry, při provádění cviku je neodlepujte od země. Poté zahajte správný brániční dech. Nadechněte se do oblasti spodních žeber, která se při tom roztáhnou do šířky.

Břicho, ramena a hrudník jsou bez pohybu. Při výdechu nechte klesnout spodní žebra směrem do břicha. Takto se prodýchejte 10×.

Dlaně proti kolenům

Opět vleže na zádech zvedněte pokrčená kolena a položte si na ně dlaně. Dýchejte do bránice a s každým výdechem zatlačte dlaněmi proti kolenům a koleny proti dlaním. Ramena i lopatky držte stále na podložce. Opět proveďte 10×.

Rotace vsedě

Posaďte se s pokrčenými koleny a chodidly na podložce, vytáhněte se ze sedacích kostí až do temene hlavy, narovnejte páteř a ramena stáhněte od uší dolů. Ruce předpažte, nadechněte se do bránice a s výdechem přejděte zády do mírného záklonu.

V této pozici se 5× prodýchněte a pak s dalším výdechem natočte tělo na jednu stranu a ruce mějte stále předpažené. Nadechněte se a s výdechem tělo vraťte zpět. S dalším výdechem se stejným způsobem otočte na druhou stranu. Zopakujte 5× na každou stranu.

Čaj matcha pomáhá odbourávat břišní tuk.

Šikmý tlak

V pozici „na čtyřech“ se opřete o dlaně a kolena, opřete se o podložku i prsty nohou. Srovnejte dlaně pod ramena a kolena pod kyčle. Narovnejte páteř, hlavu vytáhněte za temenem.

Nadechněte se do bránice a s výdechem zatlačte do podložky diagonálně levou dlaň a pravé koleno. S nádechem tlak povolte a opakujte stejně na pravou dlaň a levé koleno. Proveďte 10× na obě strany.

Zvedání kolen

Základní pozice je stejná jako u předchozího cviku, na všech čtyřech. Pak se nadechněte do bránice, s výdechem nadzvedněte obě kolena kousek nad podložku a s nádechem je vraťte zpět. Hlídejte si, aby ramena a lopatky byly odtažené od krku, a opakujte 10×.

Narovnejte se

Než se efekt cvičení projeví, můžete udělat spoustu dalších věcí, které vaši siluetu opticky vylepší. V první řadě je dobré chodit i sedět s rovnými zády. Když se hrbíte, vaše bříško se zbytečně vyklenuje, a navíc vám to přidává léta.

Bříško můžete také neustále aktivovat. Zatahujte a povolujte břišní svaly, kdykoli to půjde, například při čištění zubů, čekání na autobus či vlak, sezení v práci či u televize nebo při vaření... Když to takhle budete dělat několikrát denně, brzy pocítíte výsledek – oblečení vám najednou bude volnější.

Víte, že...

•... pití vody vám břicho nenafoukne, naopak zlepší trávení?
•... nafouknuté bříško můžete vyřešit také dostatkem vlákniny ve stravě?

Dobré rady:

• Před i po cvičení pijte hodně vody, vypijte celkem 8–10 sklenic denně.
• Kromě vody pijte bylinkové a zelené čaje nebo matcha.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden