Zásnubní dárek v sobě nesl kletbu!

Všechno špatné začalo ztrátou vzácného šperku.

O prokletí jsem se dozvěděla až dodatečně, jinak bych se řetízku vyhnula.

Chci se s vámi podělit o svůj příběh z mládí, na který dodnes nerada vzpomínám. Krátce po dosažení dvaceti let jsem potkala partnera, ve kterém jsem viděla muže pro celý život.

Také Jakub to tak bral a do jiného stavu jsem přišla ještě před svatbou. Když mě žádal o ruku, tak mi kromě prstenu předal i zlatý řetízek, památku po svých předcích.

Hádka skončila tragédií

Netušila jsem, že ten řetízek přináší smůlu. Nemohla jsem to vědět, jinak bych ho nepřijala. Měsíc před plánovanou svatbou se mi ztratil a já jsem z toho byla psychicky na dně. Jakub mi v tom nijak nepomohl. Kvůli ztrátě řetízku jsme se ošklivě pohádali.

Byla to naše první hádka, takže jsem prožila šok. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že je všemu konec. Řetízek jsem pak našla zapadlý v předsíni u botníku. Na svého nastávajícího jsem se ale už dívala jinak, poznala jsem i jeho temnější stránku.

Ideál se změnil v obyčejného muže, který se umí pořádně vztekat. Nezůstalo u jedné hádky. Při té další se mi zatočila hlava a upadla jsem. Přijela pro mě záchranka, odvezli mě do nemocnice, ale následky byly drtivé: o dítě jsem přišla. Reakce mého přítele mě zklamala, vůbec mě nepodpořil.

Kletba dál ničila

Náš vztah se změnil. Ze svatby sešlo a Jakub mi pak dokonce přiznal, že si chtěl původně brát jinou dívku a řetízek předal jí. Rozešel se s ní a ona mu šperk vrátila a nahlas ho proklela. Rozešli jsme se. Řetízek jsem samozřejmě Jakubovi vrátila.

Než uplynul rok, stala se krutá věc. Můj bývalý přítel měl nehodu, po které ležel několik týdnů v nemocnici. Pak zemřel na pooperační komplikace. Dozvěděla jsem se to od jeho rodičů. Jakubova matka mi předala onen řetízek, prý si to tak přál.

Já jsem ho sice přijala, ale ponechat jsem si ho nechtěla. S vědomím, že je prokletý, jsem ho hodila do řeky. Věřím dodnes, že některá prokletí doopravdy fungují. V dalších letech se mi už naštěstí nic podobného nestalo.

Iva S. (60), Třinec

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden