Zatočte navždy s lesknoucí se pletí

Pokud máte mastnou pleť, na vině může být hned několik aspektů. Lesknoucí pokožce však můžete předejít a eliminovat ji. A to díky našim radám, které vám teď představíme.

Proč se pleť mastí?

Mastná pleť nemusí být známkou pouze problémové pokožky, může se tak projevovat i pokožka dehydrovaná. Vyhýbejte se proto výrobkům s obsahem alkoholu a minerálního oleje. Spíše se zaměřte na vyživující krémy a masky. Můžete také vyzkoušet revoluční termální vody ve spreji. Ty lze aplikovat i na make-up. Pokožku osvěží a navíc jí poskytnou dostatečnou dávku hydratace. Jestli vás trápí lesknoucí se pokožka během dne, pořiďte si transparentní pudr. Ve srovnání s klasickými pudry nemusíte dlouze vybírat odstín, který se bude shodovat s barvou vaší pokožky.

Jak se zbavit lesku během dne?

Ačkoli jsou pudry bílé nebo jen lehce nažloutlé, dokáží se přizpůsobit tónu pokožky. Lehce zabarvené produkty navíc pleť rozjasní. Vyvarujte se však velkému množství pudru. Pokud jej bude nadbytek, objeví se vám nevzhledný bílý film. Zbavíte se ho pomocí širokého kulatého štětce. Další kosmetickou vychytávkou, kterou ocení každá žena trpící lesknoucí se pletí, jsou matující papírky. Jedná se o tenké proužky opatřené lehkým pudrem. Práce s nimi je jednoduchá. Postačí papírek přiložit na problémovou partii a lehce přitlačit. Mastnota se do papírku vpije a pleť je rázem matná.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden