Zatočte s rýmou za 3 dny

Ucpaný nos či bolest hlavy. To jsou nepříjemné projevy rýmy. Už ji ale nemusíte léčit celý týden. Víme, jak se jí zbavit.

Způsobují ji bakterie i viry. Inkubační doba rýmy je zpravidla jeden až tři dny. Jak ale všichni dobře víme, zbavit se rýmy je někdy obtížné.

Říkává se, že léčba rýmy trvá týden. Možná to ale není tak úplně pravda. Musíte však znát ten správný recept, jak ji léčit.

Udělejte si kuřecí vývar

Máloco proti rýmě zabere více než poctivý domácí kuřecí vývar s kořenovou zeleninou. Odborníci rovněž doporučují konzumovat každý den alespoň jeden kus citrusového ovoce, které obsahuje spoustu vitaminů.

Pokud citrusům příliš neholdujete, můžete si dát třeba kiwi, které obsahuje podobné množství vitaminů.

Cibulový sirup

Vezměte si k ruce dvě velké bílé či žluté cibule a pokrájejte je nadrobno. Už nakrájené je vhoďte do vysoké uzavíratelné sklenice a zasypejte krystalovým cukrem tak, aby byla veškerá cibule schovaná pod cukrem.

Nechte jeden den odstát v chladu a temnu. Z cibule se začne uvolňovat šťáva. Konzumujte dvakrát až třikrát denně jednu čajovou lžičku.

Solno-bylinná inhalace

Přiveďte k varu litr horké vody, vsypejte do ní tři lžíce mořské soli a přidejte pět kapek eukalyptového oleje. Hlavu si přikryjte ručníkem a  pak patnáct minut inhalujte.

Konzumujte zinek

Zinek brzdí šíření virů a bakterií v našem těle. Proto si často dopřávejte vločky, fazole, hnědou rýži, čočku, cizrnu nebo rostlinná mléka nebo si zajděte do lékárny pro tobolky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden