Můj čas na kafíčko

Zatočte se začínající dvojitou bradou

Nevzhledný podbradek či dvojitá brada trápí mnoho žen. S přibývajícím věkem už kolagenová vlákna nejsou tak pevná, proto je třeba zpevňovat kůži nejen vhodnými krémy, ale také obličejovým cvičením. Prozradíme vám, jak se tohoto problému nejlépe zbavíte.

Není to způsobeno jen vyšší hmotností, ale také hormonálními změnami či stoupajícím věkem. Naštěstí existují možnosti, které vám s dvojitou bradou pomohou. Inspirujte se našimi radami.

Trénujte se žvýkačkou

Jedním z vůbec nejúčinnějších a zároveň vlastně nejjednodušším cvičením zaměřeným na oblast druhé brady je prachobyčejné žvýkání žvýkačky. Nevěříte? Je to totiž způsobeno tím, že mezi žvýkací svaly jsou zahrnuty rovněž ty svaly, které jsou zodpovědné za pevnost vaší kůže pod bradou.

Nepřestávejte proto žvýkat a ven si vezměte žvýkačku, abyste mohla zodpovědně procvičovat. Není snad pohodlnější způsob. Navíc žvýkačka bez cukru nastartuje váš zažívací systém, čímž vám pomůže ochránit zuby před kazem.

Nezapomínejte na cvičení

Samozřejmě úplně ideální je cvičení, které se na tuto oblast zaměřuje. Když budete cvičit denně, tak první výsledky se dostaví zhruba za 3 až 4 týdny. Jaké cviky byste měla doma provádět?

Nejprve otevřete pusu co nejvíce doširoka a vyplázněte jazyk, jak nejdále to půjde. Pokračujte tím, že v této poloze vydržíte, dokud nenapočítáte do deseti. Cvik pětkrát zopakujte. Dále zvedněte bradu a otočte hlavu na pravou stranu.

Předsuňte spodní čelist a hlavu pomalu vraťte zpět ke středu. Zopakujte třikrát a tentýž cvik provádějte i na levou stranu. Poslední cvikem je otevřít doširoka ústa, pomalu hlavu zaklánět a nakonec ústa opět zavřít. V záklonu chvíli vydržte. Cvik opakujte desetkrát po sobě.

Zpevňující glycerin

Skvělá vlastnost glycerinu je ta, že umí perfektně zpevňovat pokožku a navracet jí původní pružnost. Velmi podobně potom fungují i přípravky s kyselinou hyaluronovou nebo koenzymem Q10.

Jestliže se chcete druhé brady defi nitivně zbavit, měla byste svou pokožku 2x denně ošetřovat právě produkty, které tyto látky obsahují, což jsou třeba krémy, séra a masky. Rovněž používejte zpevňující produkty, které zabraňují vzniku vrásek. Glycerinovou masku si pak dopřejte jednou týdně.

Vsaďte na vajíčka

Úžasný efekt mají také bílkoviny z vaječných bílků. Snadno si z nich doma vyrobíte masku. Dva vaječné bílky smíchejte s polévkovou lžící mléka, polévkovou lžící citronové šťávy, polévkovou lžící medu a dvěma kapkami mátového esenciálního oleje (pořídíte v obchodě se zdravou výživou).

Směs naneste na oblast brady a krku, nechte působit 30 minut a opláchněte studenou vodou. Aplikujte každý večer před spaním.

Hýčkejte se melounem

Ať si vyberete jakýkoli meloun, vždy v sobě obsahuje látky, které vaši pokožku příjemně osvěží, regenerují a zpevňují. Meloun má navíc vysoký obsah vody, takže pokožku dokonale hydratuje.

Stačí vymačkat z plodu šťávu a tu pomocí vatového tamponku nanášet na oblast brady a krku. Nechejte působit 20 minut a nakonec spláchněte vlažnou vodou.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden