Zázračná chilli paprička

Sice umí pořádně zapálit, ale také je to všestranný pomocník. Její pálivosti se navíc nemusíte bát. Existuje spousta druhů papriček a mnoho z nich spíše jen jemně pošimrá na jazýčku...


Většina lidí neholduje konzumaci těch nejpálivějších papriček. Slušný obsah kapsaicinu mají i ty méně pálivé. Mezi ně patří i jalapeño (čtetě chalapeňo) či feferonky. Poslouží samozřejmě i sušená verze.


Umí pomáhat


Mimo štiplavé chuti poskytuje  paprička hned několik zdravotních výhod. Najdeme v ní cenné minerály a vitaminy. Přispívá k prevenci anémie, léčbě revmatoidní artritidy a osteoartrózy.


Zlepšuje také kvalitu a vzhled vlasů. Co je na ní však skutečně důležité, je kapsaicin. Ten se používá také do náplastí, které ulevují od bolesti. Nejvíce používané jsou náplasti proti bolesti zad, které opravdu pomáhají.


Přírodní spalovač


Kapsaicin hraje významnou roli v léčbě obezity, protože zahřívá a rovněž i stimuluje metabolismus, címž podporuje vyšší spalování energie.


Má také antioxidační účinky na játra a ocení ho hlavně ženy po menopauze, protože obsahuje také karotenoidy, které pomáhají udržet zdravé kosti. Ty jsou vlivem hormonálních změn v období klimakteria náchylné k řídnutí a osteoporóze.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden