Zázračné oleje

Potřebuje vaše tělo po zimě vzpruhu? Tyto oleje mu dodají vitaminy a pořádně ho zregenerují.

Změny počasí působí na náš organismus různě. Někdo má vysušenou pokožku, jinému padají vlasy, dalšího bolí klouby... Multifunkční oleje vám pomohou tělo omladit, nadopovat ho vitaminy a mají i hydratační účinky.

Arganový olej

V Maroku ho používají už staletí. Místní obyvatelé se jím nejen mažou, ale přidávají si ho i do jídel. Je běžné, že denně vypijí jednu až tři lžičky. Kromě toho, že hydratuje a aktivuje v pokožce tvorbu kolagenu a elastinu, pomáhá i v boji s ekzémem a lupénkou.

Konopný olej

Nebojte, nemá žádné psychotropní účinky, jde o tzv. technické konopí. Přírodní, tedy za studena lisovaný olej obsahuje až 80 % esenciálních mastných kyselin, vitaminy, minerály a vzácný protein globulin edestin, který je velmi podobný globulinu v lidské plazmě.

Působí protizánětlivě, podporuje zdraví kloubů a svalů, působí na normální hladinu krevního cukru a cholesterolu, na podporu obranyschopnosti a napomáhá přirozenému stavu pokožky.

Jojobový olej

Jeden z vůbec nejkvalitnějších rostlinných olejů bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství výživných látek, minerálů a vitaminu E. Hydratuje pokožku, bojuje proti akné a vlasům dodává zdraví i lesk.

Arnikový olej

Pokud jsou vaše nohy samá modřina nebo vás trápí oteklé nohy, sáhněte po arnikovém oleji, který má protizánětlivé účinky, pomůže od opuchlých očí a otoků končetin. Získává se macerací květů žlutých květin, které zdobí celou Evropu.

reklama
reklama

Komentáře