Zázračné oleje

Potřebuje vaše tělo po zimě vzpruhu? Tyto oleje mu dodají vitaminy a pořádně ho zregenerují.

Změny počasí působí na náš organismus různě. Někdo má vysušenou pokožku, jinému padají vlasy, dalšího bolí klouby... Multifunkční oleje vám pomohou tělo omladit, nadopovat ho vitaminy a mají i hydratační účinky.

Arganový olej

V Maroku ho používají už staletí. Místní obyvatelé se jím nejen mažou, ale přidávají si ho i do jídel. Je běžné, že denně vypijí jednu až tři lžičky. Kromě toho, že hydratuje a aktivuje v pokožce tvorbu kolagenu a elastinu, pomáhá i v boji s ekzémem a lupénkou.

Konopný olej

Nebojte, nemá žádné psychotropní účinky, jde o tzv. technické konopí. Přírodní, tedy za studena lisovaný olej obsahuje až 80 % esenciálních mastných kyselin, vitaminy, minerály a vzácný protein globulin edestin, který je velmi podobný globulinu v lidské plazmě.

Působí protizánětlivě, podporuje zdraví kloubů a svalů, působí na normální hladinu krevního cukru a cholesterolu, na podporu obranyschopnosti a napomáhá přirozenému stavu pokožky.

Jojobový olej

Jeden z vůbec nejkvalitnějších rostlinných olejů bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství výživných látek, minerálů a vitaminu E. Hydratuje pokožku, bojuje proti akné a vlasům dodává zdraví i lesk.

Arnikový olej

Pokud jsou vaše nohy samá modřina nebo vás trápí oteklé nohy, sáhněte po arnikovém oleji, který má protizánětlivé účinky, pomůže od opuchlých očí a otoků končetin. Získává se macerací květů žlutých květin, které zdobí celou Evropu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden