Zázračný netřesk léčí kůži i krk

Výhodou této rostliny je, že pokud ji budete chtít pěstovat, vydrží vám opravdu dlouhá léta. Odolává totiž silným mrazům i mnoha dnům bez zavlažování. A ještě nahradí polovinu vaší domácí lékárničky

Dříve netřesk hojně rostl na střechách domů, kam se také uměle vysazoval. Daří se mu i ve venkovních sklepech a na nehostinných podložích, které by jiné rostliny nepřežily. Zkrátka patří mezi odolné rostliny, jež díky svým účinkům rádi lidé pěstují nejen na okrasu, ale i k léčebným účelům. Nejdéle vám vydrží na skalce, kde přežije skutečně téměř každé počasí. Lze ho ale pěstovat i doma, pokud budete dbát na to, aby měl dostatek světla.

Léčivá mast

Nejléčivější z něj je šťáva, kterou podobně jako v případě aloe very získáte podélným rozříznutím listu. Gelová tekutina pak funguje jako léčivá mast, která si poradí skoro s každým onemocněním kůže. Lze si z ní ale s pomocí vody vytvořit také šťávu, kterou můžete pít nebo kloktat.

Zbylý gel zamrazte

V případě popálenin, opařenin, omrzlin nebo při spálení sluncem stačí gel aplikovat přímo na postižené místo. Také vám uleví od pálení a svědění při bodnutí hmyzem nebo pokud máte vyrážku nebo bolavé puchýře. Vnitřně se může užívat tehdy, bolí-li vás v krku nebo vás trápí zánět v ústní dutině. Pokud vymačkaný gel z listů nespotřebujete najednou, zamarazte ho nebo klidně zamrazte celé listy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden