Můj čas na kafíčko

Zázrak jménem šípkový olej

Šípkový olej se řadí mezi zázračné oleje krásy. Má barvu od jantaru po malinu a používá se již celá staletí. Tento olej je lehký, nezanechává mastný film, vyživuje a zároveň uklidňuje pokožku. Získává se lisováním semen červených plodů šípku. Co dalšího ještě umí?

Proti stárnutí

Má silné regenerační a hydratační účinky. Je bohatý na antioxidanty, což jsou především vitaminy A, C a E, které chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a zpomalují proces stárnutí, čímž podporují tvorbu kolagenu.

Chrání také před slunečním zářením. Pravidelné používání přírodního šípkového oleje vám vyhladí tvář a zjemní vrásky a předchází vzniku těch nových.

Hojení a skvrny

V bio kvalitě se doporučuje použít také při ekzémech a striích. Díky svým hojivým účinkům vám pomůže v případě, že máte drobné jizvičky. Navíc působí na stařecké skvrny, které výrazně snižuje.

Stačí smíchat lžíci šípkového oleje se dvěma kapkami esenciálního oleje ze santalového dřeva, pačuli a heřmánkového odvaru. Kromě toho patří mezi tzv. suché oleje, takže nezanechává pocit mastnoty a dobře se vstřebává, můžete ho tedy nanést místo krému.

Blahodárné masky

Trochu šípkového oleje přidejte do masky, kterou běžně používáte. Ocení to zvláště problematická pokožka. Stačí smíchat lžíci šípkového oleje s pár kapkami levandulového esenciálního oleje.

Při unavené pleti nebo kožních problémech pomůže lžíce šípkového oleje s několika kapkami mandlového oleje. Do směsi namočte vatové tampony, přiložte na pleť a nechte působit 30 minut. Výsledek na sebe nenechá čekat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden