Zázraky z vaší spíže

Myslíte si, že přípravky z vaší kosmetické taštičky seženete jen v drogerii? Vůbec ne! Koukněte do spíže a vyrobte si masážní gel nebo deodorant.

Masážní gel – studený


  • Ať už si namůžete svaly při sportu, práci na zahrádce nebo si přes noc pouze přeležíte ruku, bolest to bývá často nesnesitelná. Pomazání gelem, který chladí, je pak skoro zázrak. Takový si ale můžete vyrobit doma a nemusíte za něj utrácet hříšné peníze. Co budete potřebovat? 250 gramů krému nebo vazelíny, dvě hrsti jitrocele a máty. Vazelínu či krém ohřejte ve vodní lázni, hmota tak lépe přijme složky bylin, které do ní vhodíte. Ohřívejte 10 až 15 minut. Nechte vychladnout a poté vyjměte lístky z hmoty, kterou si pak budete masírovat bolestivá místa. Pro intenzivnější účinek můžete bylinky nechat den před přípravou gelu vylouhovat v lihu.


Masážní gel – hřejivý

  • Ne vždy se ale hodí studený gel. Jindy pomůže, když se vám bolavé místo spíše prohřeje. I na to existuje skvělý recept. Opět si připravte vazelínu nebo krém (250 g). Ve vodní lázni ohřejte a přidejte buď pláty zázvoru (asi tři, ale zkuste si sami, jakou intenzitu snesete), nebo jednu překrojenou chilli papričku (tu použijte pouze do vazelíny).
    Opět míchejte 15 minut. Vyjměte pláty zázvoru, vazelínu s chilli papričkou přeceďte, ať nemáte v masti jadérka.


Domácí tekuté mýdlo

  • Vemte si kostičku mýdla a čtyři hrnky vody. Převařte vodu, pak ji odstavte a vmíchejte do ní nastrouhané mýdlo. Nechte rozpustit. Po vychladnutí začne mýdlo houstnout. Pokud není dost husté, přidejte mýdlo, pokud je husté příliš, přidejte vodu. Do výsledné hmoty můžete kápnout esenciální olej.

reklama
reklama