Zbavte se chloupků snadno a rychle

Dejte si záležet, aby vaše nohy byly po celé léto dokonale krásné!

V teplém letním období, kdy jste neustále jednou nohou na plovárně a nosíte každý den šaty nebo kratší sukni, si  nemůžete dovolit mít neupravené nohy. Řeč je o chloupcích na stehnech a lýtkách. Jak s nimi zatočit konečně efektivně a jinak než pomocí obyčejné žiletky na holení?

Také vás unavuje si den co den holit tak velkou plochu těla, jakou jsou obě nohy od pasu až po chodidla? Navíc častým holením pomocí žiletky dostává pokožka poměrně zabrat. Je pak podrážděná a plná svědivých nevzhledných pupínků. Existují ale i jiné procedury, které vám holení usnadní. Tady jsou!

Vyzkoušejte speciální cukrovou pastu

Depilace cukrovou pastou je zcela přírodní procedura, která je navíc jen minimálně bolestivá a zaručí vám dokonalý hladký výsledek téměř na celý měsíc. Je ideální variantou, pokud se chcete zbavovat chloupků na více citlivých částech těla, jako jsou třeba třísla či podpaží. Použít se dá také na obličej například kolem rtů při odstranění drobných chloupků. Skvělé na této šetrné variantě je především to, že díky odstraňování i velmi malých štětinek po směru jejich růstu vám nebudou zarůstat a způsobovat následné zdravotní nepříjemnosti. Na aplikaci cukrové pasty si ale vyhraďte více času a raději si poprvé zajděte do specializovaného salonu.

S voskem musíte přemoct bolest, ale stojí to za to.

Vosk je naprostá klasika i jistota

Jedná se sice o bolestivější způsob, ale i přesto je stále velmi oblíbený u žen po celém světě. Výhodou je, že tyto pásky se studených voskem můžete použít kdykoli v pohodlí svého domova. Výsledek je překvapivý a vydrží i několik týdnů. Dejte pozor na to, že chloupky musíte mít delší než čtyři milimetry a počítejte s tím, že se u vás může projevit alergická reakce. Proto raději nejprve vyzkoušejte jeden menší proužek na méně citlivém místě na těla, jakým je třeba lýtko nebo stehno.

shutterstock_625926914

Vezměte do  ruky epilátor

Další možností je zakoupení profesionálního epilátoru. Ten vám vytrhne chloupky i s kořínky a procedura je tak neskutečně efektivní. Vytrhávejte je vždy po směru jejich růstu a nejlépe po dlouhé horké koupeli, aby byla pokožka změklá. Opět sice zakusíte trochu bolesti, ale rozhodně se to dá vydržet a stojí to za to! Dlouhotrvajícího účinku pak docílíte spíš pomocí kvalitního laseru.

Nadobro s nimi zatočte

Po šesté až osmé návštěvě salonu, kde vám chloupky z problémových partií odstraní rychle a bezbolestně, by vám už narůst neměly. Laser využívají především ženy s velmi tmavými a tuhými chloupky, které jsou samozřejmě také nejvíce vidět.

shutterstock_306283235

Vyzkoušejte fotoepilaci

Zajímavou variantou je epilace díky speciálními intenzivnímu pulsnímu světlu. Perfektní je, že fotoepilaci můžete provádět doma. Počítejte ale s tím, že za přístroj zaplatíte sumu v řádu několika tisíc korun. Odměnou vám však bude výrazné oslabení a redukce protivného ochlupení.

reklama
reklama

Komentáře