Zbavte se chloupků v obličeji

Chloupky v obličeji má sice každý, ale pokud jsou příliš viditelné vypadají neesteticky. Jak je rychle a jemně odstranit?

Nejčastěji se objevují nad horním rtem, na bradě a kolem obočí. Nezakryjete je make-upem, a pokud jich je více a jsou tmavé, každý si jich všimne. Proto se jich snažíme za každou cenu zbavit. Jak na to, aby to moc nebolelo a nepodráždila se pleť?

Vytrhávání pinzetou

Při menším počtu chloupků je to ta nejlepší volba. Sice trochu bolestivější a zdlouhavá, ale účinná a dlouhodobá. Používejte čistou pinzetu a chloupky vytrhávejte šetrně, aby nedošlo k poranění kůže.

Depilační pásky

Zvolit můžete také speciální voskové pásky určené přímo na citlivou pleť obličeje. Stačí je nahřát v dlaních, přilepit a proti směru růstu chloupků rychle strhnout. Ideální je proužek vyzkoušet na méně viditelném místě, například na noze, a to pro případ alergické reakce.

Cukrová pasta

Zřejmě nejlepší a nejjemnější metoda. Směs cukru a vody se lehce nahřeje, nanese na potřebná místa a po zaschnutí se ve směru růstu chloupků jemně z kůže strhne.

Depilační krém

Jednoduchá a nebolestivá metoda. Krém nanesete na obličej, necháte pár minut působit a pak setřete. Ne všechny depilační krémy se však hodí pro citlivou pleť, před použitím je potřeba je vyzkoušet na malém kousku kůže.

reklama
reklama

Komentáře