Zbavte se dvojité brady

Dvojitá, někdy i trojitá brada trápí jak ženy, tak i muže. Mívají ji hlavně obézní lidé, ale narůst může i „hubeňourům“. A nejde o nic pěkného. Jak se jí můžete zbavit?

Druhá brada je nahrnutí někdy jenom samotné kůže, jindy kůže i tuku v místech pod bradou. Je to způsobeno přirozeným stárnutím pokožky, která věkem ztrácí pružnost, začíná povolovat a díky zemské přitažlivosti pak klesá dolů.

Ale nezoufejte a cvičte!  

Cvik se zakláněním Pohodlně se posaďte, stáhněte břicho, narovnejte záda a držte hlavu zpříma.
Poté hlavu zakloňte tak daleko, jak můžete. Nesmíte při tom cítit nepříjemné napětí. Mějte zavřená ústa a vnímejte, jak se pomalu a lehce protahují svaly na krku. V této poloze vydržte pár vteřin a vraťte se do výchozí polohy. Cvik opakujte minimálně 3x.

Vystrkování brady

Posaďte se a uvolněte hlavu. Pomalu začněte co nejvíce předsazovat bradu. Napočítejte do deseti a pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte cvik nejméně 10x za sebou, alespoň 2x denně.

Záklon dozadu

Zakloňte hlavu tak daleko, jak můžete a jak vám to je příjemné. V této poloze začněte střídavě otevírat a zavírat ústa. Cvičte pomalu a soustřeďte se na to, jak se krční svaly neustále napínají a povolují. Opakujte 10x denně.

Nespěte na vysokém polštáři

To, v jaké poloze spíte, má i vliv na to, jak moc budete mít zmačkaný a otlačený obličej. Při spaní na vysokém polštáři na zádech máte bradu několik hodin přitisknutou k hrudníku, kůži pod bradou rolujete dopředu a roste vám „vole“. Pořiďte si nižší polštář a snažte se spát s rovným krkem.

Nemáte čas na cvičení? Pomůže, když budete stále žvýkat žvýkačku.

Žvýkejte žvýkačku

Jedním z nejúčinnějších cviků proti druhé bradě je žvýkání žvýkačky. Mezi žvýkacími svaly jsou totiž i ty, které zodpovídají za pevnost vaší kůže pod bradou. Proto nikdy nechoďte ven bez žvýkačky a poctivě cvičte. Žvýkačka bez cukru navíc nastartuje váš zažívací systém a pomůže vám ochránit zuby a dásně před zubním kazem.

Ošetřování pleti

I nesprávné nanášení krémů na pleť může stát za vznikem dvojité brady. Nanášíte-li krém neprávně shora dolů, nevědomky tím pomáháte gravitaci a povolujete si kůži na krku. Nejlepší je na bradě a krku nanášet přípravky křížem zdola nahoru, případně krém do pokožky jemně vklepávat.

reklama
reklama

Komentáře