Moje šťastná hvězda

Zbavte se jarní únavy

Přepadl vás s příchodem jara úbytek energie a místo toho, aby vám sluníčko vlilo krev do žil, jste smutní? Na vině může být změna času, denního rytmu nebo hormonální nerovnováha. Jak si pomoci napřiklad pomocí bylinek?

Většina léků, které vám lékař předepíše, má vedlejší účinky. Jeden problém vyléčí a druhý přivodí. Než se tedy rozhodnete pro toto krajní řešení, vyzkoušejte raději pomoc z přírody.

Abyste byli šťastnější

Andělika lékařská neboli andělský kořen je odpradávna považována za silnou očišťující bylinku. Kořen, listy i semena obsahují éterické oleje a další účinné látky, které příznivě ovlivňují nervovou soustavu, uklidňují a navozují dobrou náladu. Mimo jiné zklidňuje organismus při střevních problémech zapříčiněných stresem.

Na zklidnění

Hořce kořenitou a silně aromatickou chutí je známý puškvorec obecný. Léčivý účinek má především jeho kořen. V menších dávkách se projevuje jako stimulant, jeho užívání celkově zlepšuje náladu a uklidňuje nervovou soustavu. Můžete ho užívat ve formě čaje i koupele.

Při vyčerpání

Z Dálného východu, přesněji z ruského Bajkalu, pochází bylinka s názvem šišák bajkalský. Patří mezi okrasné trvalky, její květy mají tvar hroznu a lidé si jí cení hlavně díky léčivým účinkům.

Používá se při onemocnění nervového systému, hlavně při stresu, hysterii, depresích a nervovém vyčerpání. Nejúčinnější je v podobě tinktury nebo nálevu.

Pro lepší usínání

Zvyknout si na delší dny a jiný denní rytmus může způsobit problém při usínání. Zabírá mateřídouška, a to především ve formě aromatické koupele. V sušené podobě se výborně hodí na vystlání plátěného polštářku. S ním se vám bude usínat bez nejmenších problémů. Navíc dokáže zklidnit mysl a harmonizovat duši.

Posiluje funkci mozku

Zlepšit náladu a zmírnit nervové vyčerpání dokáže rozmarýn lékařský. Obsahuje totiž vzácné éterické oleje, které posilují funkci mozku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden