Moje sladké tajemství

Zbavte se kruhů pod očima!

Myslela jste si, že tmavá místa v okolí očí  jsou nezvratným důkazem toho, že jste měla velmi náročný den nebo dokonce dlouhou probdělou noc? V tom případě budete překvapená, protože kruhy pod očima mohou být i doprovodným znakem obyčejné rýmy!

 

Ucpaný nos během rýmy totiž způsobuje, že se plní žilky kolem víček krví. A ty pak pod velmi tenkou kůží tmavnou a šíří tekutinu dál. To vše včetně alergií, ale také postupného stárnutí vytváří efekt téměř černých skvrn na jasně viditelných místech. Kromě maskovacího korektoru pro vás máme také několik rad, jak s kruhy pod očima zatočit!

 


  1. Dopřejte si více spánku


Únava a nevyspání má na tento nešvar samozřejmě svůj podíl. Proto byste neměla podceňovat dostatečnou dávku spánku. To, že se večer necítíte třeba úplně unavená neznamená, že vaše tělo nepotřebuje relaxaci.

I kdybyste neměla zrovna z minuty na minutu zavřít víčka a usnout, i odpočívání se zavřenýma očima je pro tělo blahodárným odpočinkem.  1. Omezte alkohol a kávu


 

Nápoje, ve kterých je větší množství kofeinu, dehydratují organismus. To samé platí také u alkoholu. Měla byste se mu tedy úplně vyvarovat nebo ho alespoň ve větší míře omezit.

Pokud jste jedna z těch, která se bez šálku lahodné kávy k snídani nebo po obědě neobejde, vypijte k ní současně velkou sklenici vody. Kruhy pod očima tím sice nezmizí, ale budou méně nápadné.

Zázračné jsou také obklady či speciální masky  1. Vyzkoušejte studené obklady


 

Trpíte ještě k tomu všemu na oteklá víčka? V tom případě by vám mohly pomoct studené obklady. Vezměte si čistý látkový kapesník a namočte ho na chvíli do ledové vody.

Nebo si dejte na nějakou chvíli vychladit do mrazáku malé lžičky. Skvěle působí také čajové obklady přímo v podobě čajových sáčků ze zeleného čaje. Ty si přiložte na několik minut na víčka a odpočívejte.

 


  1. Pomůže speciální kosmetika


 Než sáhnete po maskujícím korektoru nebo make-upu, zkuste na jemnou pokožku nanést nějaký z přípravků se zesvětlujícími látkami jako je retinol nebo vitamín C. Úžasné jsou také krémy s vitamínem K.

Pokud dojde přeci jen na korektor, používejte takový, který bude vždy o odstín světlejší než vaše tvář. Ideální variantou je ten, který má ochranu před UV zářením, aby pokožka zbytečně ještě více netmavla.

TIP: Poslední záchranou je dermatolog

Pokud není zbytí měla byste navštívit odborníka. Ten vám doporučí pravděpodobně laserový zákrok nebo výplň pomocí injekční stříkačky. Tím bude s kruhy a váčky pod očima konec.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden