Zbavte se lupů jednou provždy

Každá se potýkáme s jinými problémy s vlasy. Jedněm se vlasy příliš mastí, druhé je mají příliš suché.

Říkáte si, že patříte spíš mezi tu druhou skupinu a ještě ke všemu denně bojujete s otravnými lupy? Máme pro vás několik typů, které vám zaručeně pomůžou!

Pryč s chemií!

To, že máte problémy s lupy, může být v první řadě způsobené vaším šampónem. Pokud si tedy doma nevyrábíte svůj vlastní domácí šampón a dáváte přednost výrobkům zakoupeným v obchodě, pak si pečlivě přečtěte etikety na zadní straně. Nacházíte velké množství chemických látek? Je možné, že právě ony vám nadměrně vysušují vlasovou pokožku. Zkuste tedy aspoň na nějaký čas přejít na přírodní vlasovou kosmetiku, ať zjistíte, jestli jste na správné stopě.

Oplach z jablečného octa

Budete potřebovat hrnek, hrst rozmarýnu a skleničku jablečného octa. Rozmarýn povařte asi čtyřicet minut v litru vody, přeceďte a přidejte jablečný ocet. Jestli chcete, přidejte ještě pár kapek esenciálního oleje. Vzniklý roztok nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Po umytí vlasů naneste na pokožku hlavy a už neoplachujte. Ocet suchou kůži dostatečně vyživí!

Sáhněte po všemocném medu

Další přírodní pochutinou, kterou můžete na problémovou suchou kůži použít je med! Ten smíchejte s vaším běžným kondicionérem v poměru 2 ku 1. Černovlásky a brunetky pozor! Vy zacházejte s medem velmi opatrně. Je totiž dokázáno, že jeho používání na vlasy může zapříčinit mírné zesvětlení.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden