Můj kousek štěstí

Zbavte se rychle a snadno opičky

Třeštící hlava, sucho v puse, únava a nevolnost. Ano, těžká jsou rána opilcova. Pokud nejste abstinent, jistě koncem roku nepohrdnete něčím ostřejším.

Co dělat, abyste hned nepadali nevolností do mdlob? Pijte raději kvalitní alkohol. Do levného alkoholu jsou často přidávány umělé přísady. U vína jsou to siřičitany a cukry, u tvrdého alkoholu barviva a konzervanty. Náš organismus si s nimi sice dokáže poradit, ale ráno vás nemine bolehlav. Alkohol organismus dehydratuje, proto si ke každé sklenici nebo panáku nezapomeňte dát sklenici vody.

Na lačno nepijte!

Alkohol si žádá kvalitní základ, proto se nezapomeňte před popíjením najíst. Plný žaludek zpomaluje proces vstřebávání alkoholu do krve a tělo tak má delší dobu na to se s ním vyrovnat.
A samozřejmě nejmoudřejší je dát si něco tučného. Tělo zaměstnáte natolik, že část alkoholu projde zažívacím traktem, aniž by vám stoupl do krve a do hlavy. Až oslava skončí a vy půjdete spát, nalijte si sklenici čisté vody se šťávou z citrónu.Citrón obsahuje vitamín C, o který je vaše tělo vlivem alkoholu ochuzeno. A navíc tak nastartuje trávicí systém. Padáte-li únavou, a vy nemyslíte na nic jiného, než na to, až se svalíte do postele, snažte se to překonat a trochu se hýbat.Pokud totiž usnete opilí, spánek zpomalí metabolismus a ve vašem těle zůstane alkohol déle.

Ledové mléko?

Možná se vám při představě, že se máte napít mléka, otočí žaludek, neboť ne každý je schopen ho do sebe dostat.Ledové mléko je ale skvělé na neutralizaci překyseleného žaludku. Podobným způsobem funguje i smetanová zmrzlina (vyhněte se ovocné). Nebo zkuste také mléčný koktejl – do mixéru nalijte mléko, přidejte banán a 2 lžíce medu, rozmixujte a vypijte.Na nevolnost pomáhá skvěle také zázvor. Nastrouhejte tři centimetry čerstvého zázvoru a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat a poté popíjejte celé dopoledne. Rozhozené zažívání může zklidnit také mátový čaj, játra a žlučník, jež dostávají zabrat nejvíc, uklidní řebříčkový čaj.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden