Zbavte se zubního kazu

Nemusíte hned chodit k zubaři, vyzkoušejte nejprve sílu přírody. Starejte se o své zuby pravidelně a bohatě se vám odmění.

Žvýkejte hřebíček

Má ho doma snad úplně každý. Přitom málokdo ví, že je výborný na zubní plak, kaz i na svěží dech. V případě potřeby žvýkejte jednou denně jeden hřebíček. Aby se dostavily účinky co nejrychleji, je zapotřebí hřebíček žvýkat skutečně každý den.

Vyplachujte si ústa

Do sklenice vlažné vody přidejte lžičku mořské soli, promíchejte a kloktejte ji. Opakujte třikrát denně. Zubní pasta z pepře a soli Rovněž pomáhá čistit si zuby směsí ze soli, pepře a trochy vody.

Ingredience přidávejte tak, aby vznikla konzistence zubní pasty. Tuto metodu čištění zubů používejte dvakrát až třikrát týdně.

Česnek a cibule jako přírodní antibiotikum

Rozmačkejte dva stroužky česneku a smíchejte ho s trochou soli. Aplikujte česnekovou směs na bolavé zuby a nechte půl hodiny působit. Výborně účinkuje i žvýkání syrové cibule, avšak ne každý tuto metodu snese. Můžete si proto jednu menší cibuli rozmixovat a pomazat si jí zuby stejně jako v případě česneku.

Odvar z listů tymiánu

Pěstujete si doma tymián? Otrhejte z něj lístky a povařte je v půl litru vody. Protože má tato bylina antiseptické účinky, pomůže vám zbavit se oteklých dásní i bolesti zubů. Scezený odvar kloktejte klidně několikrát denně. Pokud se vám nechce zdržovat se s odvarem, můžete listy zkrátka jen žvýkat.

Vyzkoušejte vanilkový extrakt

Pár kapek vanilkového extraktu nakapejte na vatový tampon a přiložte si ho na bolavý zub. Místo vanilkového extraktu můžete použít i extrakt z máty peprné.

Zázvorový prášek s mletou paprikou

Dvě lžičky zázvorového prášku smíchejte s dvěma lžičkami sladké práškové papriky. Přidejte trochu vody a vzniklou hmotu si rozetřete po dásních i zubech. Nechte působit dvacet minut.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden