ZBAVTE TĚLO ŠKODLIVIN A OMLÁDNĚTE O PÁR LET!

Všemožné omlazující přípravky klidně hoďte za hlavu. Pomoc proti stárnutí hledejte v přírodě, přesněji mezi bylinkami. Nepotřebujete chemii, abyste vypadala mladší. Jen musíte vědět, po čem sáhnout.

Pokud si myslíte, že budete vypadat o deset let mladší jen proto, že si na obličej namažete krém za několik stovek korun, jste na omylu. Aby vám nějaká ta léta ubyla, potřebujete k celkové změně stimulovat celé tělo. Už ve starověku měli lidé za to, že veškeré nemoci pocházejí z nezdravého jídla a nevyvážené stravy. To se podepíše i na vašem vzhledu. Pleť není jemná a pružná, padají vám vlasy, třepí se nehty a na kůži se objevují vyrážky.

Pomůže pročištění

V první řadě musíte očistit organismus od usazenin. Pak odstraníte původce všech možných infekcí, virů a bakterií a tak si zvýšíte svou imunitu. Tělu musíte zajistit i dostatek energie, o kterou den co den přicházíte špatným životním stylem, stresem a nedostatkem pohybu. Od zbytků usazenin játra očistí jalovec a ostropestřec, ledvinám uleví lichořeřišnice, vřes a brusinka, cévám pomůže pelargonie a jinan. Pro posílení imunity slouží kustovnice, eleuterokok, černý rybíz a rozchodnice. Před bakteriemi a viry vás ochrání česnek, topol, vrba a lichořeřišnice.

Kustovnice podporuje trávení

Je jednou z nejoceňovanějších bylin. Plody umí povzbudit svalstvo, a výrazně posilují imunitu. Snižuje krevní tlak a hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Pomáhá léčit i zánět spojivek, bolesti hlavy, bodavou bolest v kříži, závratě, hučení v uších a také zpevňuje šlachy a nehty. Zároveň má antioxidační účinky – snižuje riziko poškození buněk volnými radikály, zpomaluje stárnutí kůže i celého těla. Prospívá játrům, protože je chrání vůči některým chemickým látkám a stimuluje tvorbu bílých a červených krvinek. Snižuje vysoký krevní tlak a povzbuzuje střeva. Podporuje trávení a příznivě působí i na menstruační cyklus. Výraznou měrou podílí na zmírnění alergických onemocnění, jako je například lupenka.

Kotvičník snižuje cholesterol

Má spousty léčebných účinků. Užívá se jako močopudný prostředek, příznivě působí na ledviny a močové cesty. Omezuje nucení na močení, pocity pálení a řezání. Snižuje možnost vzniku ledvinových a močových kamenů, protože je pomáhá rozpouštět. Kotvičník také snižuje cholesterol a zlepšuje funkci jater. Díky němu se zlepšuje látková výměna a krev se sráží pomaleji.

Jeřáb a čertův kořen

Hormonální rovnováhu ovlivňuje jeřáb ptačí. Podporuje správnou funkci ledvin, pomáhá správnému trávení ve střevech a to zejména u starších lidí. Eleuerokok čili čertův kořen vás zase účinně zbaví stresu, snižuje a odbourává krevní cholesterol a snižuje hladinu krevního cukru. Zlepšuje prokrvení srdce i mozku a proto snižuje riziko mozkové příhody. Postaví vás na nohy po těžkých operacích nebo chorobách, zbaví vás virů, pocitu přepracovanosti a vyčerpání.

Rybíz a maliník dodají hormony

Stresu a únavy vás zbaví i plody černého rybízu.Listy působí jako přírodní antirevmatikum a pomáhají při močových a ledvinových zánětech. Odvar z kořene zas pomáhá léčit zánět jater. Společně s maliníkem likviduje cysty, dodává hormony a zvyšuje vaši imunitu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden