Zbavte tělo toxinů

Ptáte se, proč je důležité po létě znovu nastartovat lymfatický systém? Kvůli obranyschopnosti organismu. Jakmile se totiž v těle objeví infekce, lymfatické uzliny na ni zareagují jako filtr. Pokud si s ní neporadí, onemocníte. Lymfa v našem těle funguje tak, že odvádí produkty metabolismu, odpadní látky a přebytečné tuky z těla ven. Problém je, že nemá pumpu jako třeba krevní oběh, a tak ji musíte trochu pomoct.

Třeba tím, že se začnete více hýbat, což povede k tomu, že kosterní svalstvo začne na lymfu tlačit a rozproudí ji. Pro začátek můžete zkusit aerobní a tělu co nejpřirozenější pohyb, jako je chůze, kolo, nordic walking nebo plavání. Co dalšího vám pomůže?

 Lymfodrenáž

Doporučujeme vám, abyste si našli opravdu školeného odborníka, který ovládá všechna důležitá pravidla lymfodrenáže.

Nejde totiž o masáž, ale o hmatovou techniku jemného tlaku a hlazení. Někteří odborníci ji přirovnávají k vymačkávání zubní pasty. Jako první je třeba uvolnit centrální lymfatické cévy na krku a v podklíčku a také v tříslech.

Poté se postupuje po oblastech těla – nejdřív spodní, pak horní. Myslete na to, že otoky často opadávají až při dvou a více lymfodrenážích.

 Tělový zábal

Zábal těla stlačením pokožky a využitím aktivních mořských usazenin a éterických olejů napomáhá ke stimulaci lymfatického systému.

Tím se do kožních tkání dostanou minerály, což podporuje vyvážení organismu. Dochází také k odvádění přebytečné vody z tkání a zábal celkově napomáhá při formování postavy. Chcete-li minimalizovat celulitidu, měla byste se si ho dopřávat minimálně jednou týdně.

 Upravený jídelníček

Proudění lymfy neprospívá tučná, sladká strava s přemírou „chemie“. Vsaďte spíše na lehký a vyvážený jídelníček plný ovoce, zeleniny, kvalitních sacharidů i bílkovin, které tělo nezatíží.

Organismu můžete ulehčit vynecháním masa například po dobu jednoho měsíce, a to po vzoru našich předků, kteří drželi masopust. Klesne tím ale příjem bílkovin, které pak nahraďte například luštěninami. Vyvarujte se pečivu z bílé mouky, naopak zařaďte ryby a zakysané výrobky.

.

reklama
reklama