Zdena Hadrbolcová po letech prozradila, proč nechtěla založit rodinu!

„Moji rodiče moc šťastně nevypadali, a tak jsem v manželství nespatřovala něco, oč by bylo radno stát.“

Herečka Zdena Hadrbolcová (83) patří k ženám, které se dobrovolně vzdaly mateřství. Nikdy to nenesla jako nějaký handicap. A co se vztahů s muži týká, vdaná byla jen jednou a krátce.

Vyrůstala v pražských Holešovicích, ale doma moc útulné prostředí nezažila. Spoustu času trávila Zdena Hadrbolcová (83) u babičky. Otec se hodně věnoval sportu a dělal to na úkor času, který mohl trávit s rodinou.

Maminka měla ke Zdeně a jejímu mladšímu bratrovi dost odměřený přístup. Tyto okolnosti silně ovlivnily budoucí vztah herečky k manželství a založení rodiny. Z dětství si také zvykla neslavit své narozeniny.

Má je totiž v létě a jako malá bývala vždy tou dobou někde na táboře. Maminka jí tam poslala nanejvýš pohled nebo čokoládu. Takže já nejsem zvyklá slavit a už mi to zůstalo,“ uvedla. „Někdy mi to bylo líto, ale co se dá dělat.“

Novinářkou se nestala

Už během studia na gymnáziu se Zdena zaměřila na studium jazyků, takže dokonale zvládá angličtinu, francouzštinu a italštinu. Chtěla se stát novinářkou, ale tohle přání se jí

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře