Zdena Hadrbolcová po letech prozradila, proč nechtěla založit rodinu!

„Moji rodiče moc šťastně nevypadali, a tak jsem v manželství nespatřovala něco, oč by bylo radno stát.“

Herečka Zdena Hadrbolcová (83) patří k ženám, které se dobrovolně vzdaly mateřství. Nikdy to nenesla jako nějaký handicap. A co se vztahů s muži týká, vdaná byla jen jednou a krátce.

Vyrůstala v pražských Holešovicích, ale doma moc útulné prostředí nezažila. Spoustu času trávila Zdena Hadrbolcová (83) u babičky. Otec se hodně věnoval sportu a dělal to na úkor času, který mohl trávit s rodinou.

Maminka měla ke Zdeně a jejímu mladšímu bratrovi dost odměřený přístup. Tyto okolnosti silně ovlivnily budoucí vztah herečky k manželství a založení rodiny. Z dětství si také zvykla neslavit své narozeniny.

Má je totiž v létě a jako malá bývala vždy tou dobou někde na táboře. Maminka jí tam poslala nanejvýš pohled nebo čokoládu. Takže já nejsem zvyklá slavit a už mi to zůstalo,“ uvedla. „Někdy mi to bylo líto, ale co se dá dělat.“

Novinářkou se nestala

Už během studia na gymnáziu se Zdena zaměřila na studium jazyků, takže dokonale zvládá angličtinu, francouzštinu a italštinu. Chtěla se stát novinářkou, ale tohle přání se jí

Zbývá vám 76% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden