Staré dobré časy

Zdeněk Buchvaldek (✝59): Záporáky mu zakázali, mohl hrát jen kladné hrdiny

Staré dobré časy

Kolegové na něj vzpomínali jen v dobrém a několika z nich velmi pomohl.

Zatímco některé české seriály z dob minulých se v televizi často reprízují, jiné už dávno skončily v propadlišti dějin. Někteří jejich hrdinové se totiž stali tváří minulého režimu a tuto nálepku už jim nikdy nikdo neodpáře.

Slavná Žena za pultem měla svou energickou hrdinku Annu Holubovou, její neméně proslulý protějšek Muž na radnici byl tak dobrotivý, že to snad tvůrci tohoto seriálu snad ani nemohli myslet vážně.

František Bavor z fiktivního města Kunštátu pomáhal budovat panelové sídliště a přitom byl chápavým otcem a zapáleným funkcionářem. Zdeněk Buchvaldek (✝59), který Bavora v seriálu ztvárnil, byl stejně dokonalý jako jeho hrdina. Už od mládí se horlivě angažoval ve

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden