Zdeněk Srstka si nejprve nebyl jistý, se kterou ženou z dvojčat vlastně chodí!

Poprvé se oženil v padesátých letech. Pak si dal skoro půl století pauzu.

Herec a kaskadér Zdeněk Srstka (†83) se celý život těšil skvělé fyzické kondici. I proto si troufl v pokročilém věku na druhou svatbu v životě - s mladší partnerkou Alenou Dvořákovou (68).

Kaskadérem a prototypem siláka, se kterým není dobré pouštět se do rvačky, se Zdeněk Srstka stal prý kvůli tomu, že ho jako malého ostatní kluci bili. Nejprve se věnoval boxu, dokonce závodně, později byl hodně dobrý ve vzpírání. Zúčastnil se dokonce mistrovství světa.

V šedesátých letech se stal jedním ze zakladatelů pověstné české kaskadérské školy. Zahrál si ve filmech nejen rváče, ale i normální malé role. Asi nejznámější je jeho student večerní školy z komedie Marečku, podejte mi pero!, který se proslavil hláškou: „Hliník se odstěhoval do Humpolce.“

První manželství provázely problémy

Svoji první ženu poznal Zdeněk na večerní průmyslovce. Psala se druhá polovina padesátých let, když se oženil a měl syna. Jenže kvůli hektickému životu vrcholového sportovce nakonec manželství nevydrželo. Zdeněk byl neustále někde ve světě na sportovních soustředěních.

Vztahu určitě nepomohlo ani to, že

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama